Teknoloji

Özgeçmiş Nasıl Hazırlanır? Hızlı ve Kolay Öz geçmiş Hazırlama: HipCv Nedir? CV Nasıl hazırlanır?

Özgeçmiş nasıl hazırlanır? HipCv nedir? İşte hızlı ve kolay özgeçmiş, cv hazırlamanın yolu. HipCV, kendi web sitesinde hizmet veriyor ve platformu kullanmak için herhangi bir üyelik oluşturmanız gerekmiyor.

Yeni bir işe başlamak istediğimizde yapmamız gereken şeylerin en başında başvuru yapacağımız işi bulmak gelse de aslında bu noktada en fazla önem kazanan hamle, kendimizle ilgili doğru, öne çıkan ve etkileyici bilgileri karşı tarafa en etkili şekilde iletmek oluyor. TDK’ya göre “öz geçmiş”, son dönemdeki genel kullanımıyla “CV” olarak adlandırdığımız bu belgeyi oluşturmak da her zaman o kadar kolay olmayabiliyor. Zira hangi bilgileri nerelere yazmak gerektiği, hatta tam olarak hangi bilgileri aktarmak gerektiği kimi zaman kafa karıştırıcı hale gelebiliyor. HipCV adlı araç bu karmaşayı ortadan kaldırmayı hedefliyor.

HipCV, kendi web sitesinde hizmet veriyor ve platformu kullanmak için herhangi bir üyelik oluşturmanız gerekmiyor. Ana sayfada bulunan “create my resume now” butonuna tıkladığınızda platform sizi başka bir sayfaya yönlendiriyor. Burada öncelikle tam adınız ve e-posta adresiniz size soruluyor ve akabinde kişiye, yani adınıza özel sayfa oluşturulmaya hazır oluyor.

Microsoft, Whiteboard’u Tanıttı! Microsoft Whiteboard Nedir?
Özgeçmiş Nasıl Hazırlanır? Hızlı ve Kolay Öz geçmiş Hazırlama: HipCv Nedir? CV Nasıl hazırlanır?

Doldurduğunuz her bilgi anbean öz geçmişinize işleniyor

Oluşan belgede şu an ne iş yaptığınız, telefon numaranız, açık adresiniz gibi bilgilerin yanı sıra mümkünse detaylı açıklamalarla ve tarihlerle iş deneyimleriniz, mezun olduğunuz okul veya okullar, yetenekleriniz gibi bilgiler de form şeklinde karşınıza çıkıyor. Sizin doldurduğunuz her bilgi anbean öz geçmişinize işleniyor ve işlenen bilgileri sağ tarafta görmeniz mümkün oluyor. Tüm bilgileriniz tamamlandıktan sonra sol kısımda, en üstte bulunan “select template” kısmından zevkinize uygun temaları seçebiliyor, renkleri isteğinize göre belirleyebiliyorsunuz. Sizin seçtiğiniz her renk ya da tema anlık olarak belgeye işleniyor.

Platformu ücretsiz bir şekilde kullanmak mümkün ve bence ücretsiz hali de fazlasıyla yeterli olabiliyor. Ancak ücretlendirmeye baktığımızda profesyonel kullanımda 3 ay için 9.99 dolar talep ediliyor. Eğer Pro üyeliği tercih ederseniz belgeleri PDF olarak da indirebiliyorsunuz ve sınırsız öz geçmiş oluşturma hakkınız bulunuyor. Ayrıca öz geçmişinize yapılan ziyaretleri izlemek için analizler de sunuluyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

fourteen − 1 =

%d blogcu bunu beğendi: