Teknoloji

PES Tarih Oluyor! eFootball 2022 Tamamen Ücretsiz Olacak!

Konami, Pro Evolution Soccer serisi yani PES’i “eFootball” resmi olarak yeniden adlandırdı. eFootball 2022 bu sonbaharda iOS ve Android sürümleriyle PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC’ye gelecek, yalnızca dijital, oynaması ücretsiz bir oyun olacak. Mobil oyuncuların konsol ve PC oyuncularına karşı oynamak için kontrolcüleri kullanmaları gerekmesine rağmen, bu kışa kadar oyunun tüm versiyonları cross-play özelliğine sahip olacak.

Video oyun dünyasının önemli isimlerinden KONAMI, bugün yaptığı bir açıklamada popüler futbol oyunu PES’in en yeni sürümünü duyurdu. KONAMI tarafından yapılan açıklamalar, oyuncuların bundan sonra yepyeni bir deneyimin beklediğini gözler önüne seriyor. Ayrıca bir süre önce iddialar kapsamında dile getirilen, oyunun ücretsiz olacağı söylentileri de yapılan açıklamalarla resmen gerçek oldu.

KONAMI’nin yeni oyunuyla ilgili yaptığı en önemli açıklama, hiç şüphesiz oyunun ismiyle ilgiliydi. Öyle ki KONAMI, yaptığı açıklamada Pro Evolution Soccer (PES) isminin tarih olduğunu açıkladı. Oyuncular bundan sonra, bu oyunu yalnızca “eFootball” ismiyle görecekler. Buna göre bu yıl piyasaya sürülecek oyun eFootball 2022, önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek oyun ise eFootball 2023 ismiyle anılacak…

eFootball 2022, sonbaharda tüm platformlar için piyasaya sürülecek

PES Tarih Oluyor! eFootball 2022 Tamamen Ücretsiz Olacak!

KONAMI tarafından yapılan açıklamalara göre eFootball 2022, sonbaharda piyasaya sürülecek. Oyuncular, bu oynaması ücretsiz oyuna PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X, Xbox Series S, Xbox One ve iOS ile Android cihazları üzerinden erişebilecekler. Ayrıca oyunun tüm sürümleri, çapraz platform desteğine sahip olarak gelecek. Yani siz akıllı telefonunuzu kullanırken, karşılaştığınız başka bir oyuncu PC başında olabilecek.

Bu arada; mobil demişken söz etmemiz gereken bir husus daha var. Öyle ki oyuncular, bu yıl PES Mobile oyunu yerine, eFootball 2022’nin yepyeni bir mobil versiyonu ile tanışma imkanı yakalayacaklar. Şirket, bu yeni oyunun eFootball 2022’nin PC ve konsol sürümleri ile birebir aynı özelliklerde olacağını duyurdu. Bu da PES Mobile’ın ya kaldırılacağı ya da tamamen değiştirileceği anlamına geliyor.

FİFA 22 Duyuruldu! Fifa 22 Fragmanı! Türkiye Çıkış Tarihi!

eFootball 2022 nasıl olacak?

PES Tarih Oluyor! eFootball 2022 Tamamen Ücretsiz Olacak!

eFootball 2022’nin alıştığımız PES oyunlarından en büyük farkı, kullandığı oyun motoru olacak. Şirket bu yıl, eFootball PES 2021’de kullandığı FOX Engine isimli motor yerine Unreal Engine 4‘ü kullanmaya başladı. Bu da oyun deneyiminin tam manasıyla değişeceği anlamına geliyor. Oyunun kararlı sürümü, tüm bu yeniliklerin en iyi şekilde anlaşılmasını sağlayacak.

KONAMI’nin açıklamalarına göre eFootball 2022, ilk etapta 9 takım ve yalnızca gösteri maçları ile oynanabilecek. Şirket daha sonra, belirlediği yol haritasına göre hareket ederek, oyuna yepyeni modlar ve takımlar getirecek. KONAMI’nin bu konuyla ilgili paylaştığı görsel şu şekilde;

PES Tarih Oluyor! eFootball 2022 Tamamen Ücretsiz Olacak!

eFootball 2022 nasıl para kazanacak?

Bildiğiniz üzere KONAMI, PES serisini her zaman ücretli olarak satışa sunmuştu. Ancak bu durum, artık değişecek. Zira şirket, oyunu tamamen ücretsiz hale getirmiş durumda. Peki bu durumda, KONAMI nasıl para kazanacak? İşte bu sorunun cevabı net değil. Şirket, bu konuyla ilgili yeni bir açıklama yapana kadar, oyuncular için nelerin tamamen ücretsiz olacağını tam olarak bilemeyeceğiz. Ancak şirket, oyunun herkes için adil koşullarda olacağını ifade etti. Bu da eFootball 2022’nin “Pay to Win” kafasında olmayacağının bir göstergesi.

eFootball 2022 tanıtım videosu

KONAMI’nin konuyla ilgili yaptığı açıklama şu şekilde

“PES”ten “eFootball”a…

Her şey, devrim niteliğinde bir futbol deneyimi yaratma konusundaki bitmek bilmeyen kararlılığımızla başladı. Hedefimiz sahadaki çimlerden oyuncuların hareketlerine ve stadyumdaki taraftarlara kadar kusursuz bir futbol ortamını yeniden yaratmaktı. Bu düşünceyle, geliştirilmiş animasyon sistemine ve oyun kontrollerine sahip yeni bir futbol motoru yaratmaya karar verdik. Ortaya çıkan sonuç, en başta düşündüğümüzden bile daha etkileyici oldu. PES’in sınırlarının ötesine geçtik ve yeni bir sanal futbol dünyasına giriş yaptık. Bu yeni dönemin işaretini vermek üzere, çok sevdiğimiz PES markasıyla yollarımızı ayırmaya ve bu markayı “eFootball” olarak yeniden adlandırmaya karar verdik! Şimdi umarız eFootball’un sunduğu bu yepyeni futbol deneyiminin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

three × five =

%d blogcu bunu beğendi: