Teknoloji

PayPal, Pinterest için masaya oturdu! Satın almak istiyorlar.

Ülkemizde yasak olmasına karşın tüm dünyada popülerliğini koruyan dijital ödeme şirketi PayPal, bünyesindeki şirketlerin sayısını arttırıyor. Paypal şimdide Pinterest için masaya oturdu. İnternet üzerinden kartlı veya kartsız alışveriş yapılmasını ve e-posta aracılığıyla para gönderilip alınabilmesini sağlayan şirket, popüler sosyal medya uygulamasını satın alarak gelirini arttırmak istiyor.

2020 yılında açıklanan verilere göre yıllık 21,45 milyar dolar gelir sağlayan PayPal, başta VenmoXoomZettle ve Honey olmak üzere birbirinden bağımsız sektörlerden çok sayıda şirkete sahip. Dün ortaya çıkan bilgiler ise, PayPal’ın bünyesindeki firma sayısının artacağı yönünde. Dijital ödeme şirketi, popüler sosyal medya platformunu satın almak için kolları sıvadı.

Facebook isim değişikliğine gidiyor!

PayPal ile Pinterest masaya oturdu

Dün ortaya çıkan bilgilere göre popüler sosyal medya platformu Pinterest’i satın almak için kolları sıvayan PayPal, şirketle görüşme gerçekleştirdi. Söylentilerin çıkması ile birlikte yükselişe geçen Pinterest hisseleri 62,68 dolar seviyelerine çıktı. Yapılan görüşme ile ilgili Pinterest cephesi açıklama yapmayı reddederken, PayPal cephesi sorulara cevap dahi vermedi.

pinterest paypal

Edinilen bilgilere göre 62 dolar bandında olan Pinterest hisselerine 70 dolar vermeyi teklif eden PayPal, platformu almakta kararlı. Eğer şirketler bu fiyatta anlaşma sağlarlarsa Pinterest’in PayPal’a maliyeti 39 milyar dolar olacak. Bu da onu bugüne kadar satılmış olan en pahalı sosyal medya platformu haline getirecek.

Daha öncesinde Instagram yaklaşık 1 milyar dolara (2012) ve WhatsApp 19 milyar dolara (2014Facebook’a satılmıştı. Yine satılan sosyal medya platformlarından biri olan Slack için Saleforce tarafından 27 milyar dolar (2021) ödenmişti. Ancak Pinterest tüm bunların önüne geçerek tarihin en pahalı sosyal medya platformu olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

two × five =

%d blogcu bunu beğendi: