HaberlerDünya

Putin, Rusya Nükleer Güçlerini Teyakkuza Geçirdi!

Rusya Devlet Başkanı Putin, Savunma Bakanlığına Rus ordusunun caydırıcı güçlerini (nükleer) özel savaş görevi durumuna geçirmesi emrini verdi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ve Rusya Genelkurmay Başkanı Valeriy Gerasimov ile toplantı yaptı. Toplantının başında Putin, Batı’nın Rusya ile ilişkilerinde dostça olmayan eylemlerde bulunduğunu söyledi.

Putin, “Ekonomik alanda gayrimeşru yaptırımları kastediyorum. NATO ülkelerinin üst düzey yetkilileri de ülkemize karşı saldırgan açıklamalar yapıyor. Bu yüzden Genelkurmay Başkanı’na ve Savunma Bakanı’na Rus ordusunun caydırıcı güçlerini özel savaş görevi durumuna geçirmesini emrediyorum.” ifadelerini kullandı.

Rus ordusunun caydırıcı güçleri nükleer silahlar ve hipersonik füzeleri de kapsıyor.

ABD, Rusya ve Putin’in nükleer hamlesi için ‘kesinlikle kabul edilemez’ dedi

ABD, Putin'in nükleer hamlesi için 'kesinlikle kabul edilemez' dedi

BBC‘nin aktardığına göre ABD’nin Birleşmiş Milletler Büyükelçisi Linda Thomas-Greenfield, bu adımı ‘kabul edilemez’ olarak nitelendirdi.Greenfield, ‘Bu, Putin’in bu savaşı tamamen kabul edilemez bir şekilde tırmandırmayı sürdürdüğü ve onun eylemlerini mümkün olan en güçlü şekilde durdurmaya devam etmemiz gerektiği anlamına geliyor’ dedi.

Ukrayna’da Mahsur Kalan Öğrenci NTV Canlı Yayınında Konuşurken Patlama Oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

thirteen − 12 =

%d blogcu bunu beğendi: