Kültür-Sanat

Netflix’in yeni yerli yapımı dizisi Sıcak Kafa dizisinden fragman geldi!

Netflix, yerli içerikler ile dikkat çekmeye devam ediyor. Türkiye’nin ilk distopik dizisi olan ve Netflix’te yayınlanacak olan Sıcak Kafa dizisinin yeni fragmanı yayınlandı.

Resmi tanıtım fragmanını yukarıda izleyebileceğiniz yerli Netflix içeriği Sıcak Kafa için firma şunlar aktarılmıştı: “Afşin Kum’un aynı adlı romanından uyarlanan ve iletişim yoluyla zihinden zihine bulaşarak yayılan bir salgını konu alan dizi, Mert Baykal’ın yaratıcılığında ekrana geliyor. Sekiz bölümden oluşan ve distopik macera türündeki hikâyenin yapımcılığını ise Timur Savcı üstleniyor.

sıcak kafa

Konuşmayla bulaşan ve “abuklama” adı verilen bir tür delilik salgınının alt üst ettiği dünyada, bu hastalıktan gizemli bir şekilde kurtulmuş tek kişi, eski bir dilbilimci olan Murat Siyavuş’tur. Herkesten gizlediği bu durumun fark edildiğini ve arandığını öğrenen Murat, saklandığı kurtarılmış bölgeden kaçmak ve yangınlar içindeki İstanbul’un gizemli dehlizlerinde hastalığın ona mirası olan “sıcak kafa”sının sırrının peşine düşmek zorunda kalır.”

Sıcak Kafa dizisinin fragmanı için şöyle buyrun

Sıcak Kafa dizisi hangi konuyu anlatacak?

Yazar Afşin Kum’un aynı isimli eserinden uyarlanan Sıcak Kafa dizisi, konuşarak yoluyla bulaşan bir salgın hastalığı konu alıyor. Bu hastalık insanlarda daha önce hiç görülmemiş bir delilik haline sebep oluyor. 8 bölümlük mini dizinin 2 dakikalık fragmanından dizinin gidişatına dair pek bir şey anlayamasak da sürükleyici ve alışılmışın dışında olacağı aşikâr.

Sıcak Kafa oyuncuları kimler?

Dizinin oyuncu kadrosunda Osman Sonant, Hazal Subaşı, Şevket Çoruh ve Erdem Akakçe gibi hem sinema hem de TV işleriyle yakından tanıdığımız isimler yer alıyor. Ayrıca oyuncuların dizinin esinlendiği kitabı okayanların yorumlarına göre seçildiği söyleniyor.

Sıcak Kafa dizisi hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

Steven Spielberg’ün çocukluğunu anlatacak The Fabelmans filminden fragman geldi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

three × four =

%d blogcu bunu beğendi: