Teknoloji

Artık YouTube canlı yayınları ortak yayın olabilecek!

YouTube kendisini yenileme tüm hızıyla devam ediyor. Son dönemde tasarımını değiştiren popüler yayın platformu aynı zamanda kullanım kolaylığı sağlamak adına yeni sekmelere kavuşmuştu. Youtube şimdi de canlı yayın konusunda önemli bir adım atıyor. Artık YouTube canlı yayınlarında ortak yayın yapılabilecek!

YouTube canlı yayınlar renkleniyor

YouTube, içerik oluşturucularının canlı yayınlarına konuk davet etmelerine olanak tanıyan yeni bir özelliği kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Bu özellik ilk etapta masaüstü sürümd kullanılamayacak olsa da telefon yardımı ile konuklar canlı yayınlara katılabilecek.

youtube canlı yayın

Yayın platformu bu özelliği ilk etapta sadece belli başlı yayıncılar için kullanıma sunacak. Ancak ilerleyen dönemde ise bu özelliğin genele yayılması bekleniyor. Bu sayede toplu yayınlar için farklı araçlar kullanan yayıncıların da işlerinin kolaylaştırılması hedefleniyor.

Yaptığı yenilikler ile kullanımı daha kolay hâle getirmeyi amaçlayan YouTube, şimdi yeni değişikliklerle karşımıza çıkıyor.

Canlı yayın içerisinde farklı konuklara geçiş yapabilecek olan içerik üreticileri, aynı zamanda yayın içerisinde yalnızca bir misafirin görünmesini sağlayabilecek. Canlı yayına bir konuk davet edildiğinde, yayın sahibinin ekranı konuğun üst tarafında görünecek.

Önümüzdeki birkaç hafta içinde, bazı içerik oluşturucular hesaplarında yeni “Go Live Together” seçeneği ile karşılaşacaklar. İçerik oluşturucuları bu canlı yayınlar için başlık, açıklama, para kazanma ayarları, küçük resimler ve görünürlük ayarları dahil olmak üzere akış ayrıntılarını ayarlayabilecekler.

youtube canlı yayın

Bu ayarları yaptıktan sonra, içerik oluşturucular canlı yayınlarına davet etmek için bir konuk seçebilecekler. Misafir davete tıkladıktan sonra bekleme odasına alınacak. Her iki kişi de hazır olduğunda ise yayın sahibi “Canlı Yayına Geç” diyerek yayını başlatabilecek.

YouTube bu özellik ile canlı yayın açan kullanıcıları için büyük bir kolaylık sağlayabilir. Peki siz YouTube ve yeni canlı yayın özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Youtube Podcast özelliği yayınlandı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

11 − one =

%d blogcu bunu beğendi: