Teknoloji

Snapchat masaüstü sürümü yayınlandı!

Snapchat, aynı WhatsApp gibi tarayıcıda tam fonksiyonlu kullanılabilen bir Snapchat masaüstü tarayıcı versiyonu piyasaya sürdü.

Hikayeler özelliğini Snapchat’ten çalan Instagram: ne kadar ah aldın bir bilsen… Zira Snapchat yıllardır ne denediyse denesin sadece niş kitlesi tarafından kullanılmaya devam ediyor. Aslında her ne kadar ‘Hâlâ Snapchat kullanan mı var ya?’ deseniz de Snapchat’in hatırı sayılır bir kullanıcı sayısı var. Ancak dediğimiz gibi, ‘niş bir kitle’.

Bu niş kitleyi sevindirecek bir haberle çıkageldi Snapchat. Şirket, uygulamanın masaüstünde çalışacak olan internet tarayıcısı sürümünü bugün yayınladı. Gelin Snapchat’in masaüstü sürümünün detaylarına ve özelliklerine beraber göz atalım.

Masaüstü sürümünde Snapchat’in ana özellikleri bulunacak

snapchat masaüstü

Aynı WhatsApp Web ve Instagram Web gibi Snapchat’in masaüstü sürümünde, telefonunuzda yapabildiğiniz ana unsurları yapabileceksiniz. Web için Snapchat ile mesaj ve anlık görüntü gönderebiliyor ve ayrıca görüntülü ve normal aramalar yapabiliyorsunuz. Web için Snapchat ayrıca kullanıcıların, sohbet tepkileri de dahil olmak üzere mobil cihazlarda bulunan mesajlaşma özelliklerine de erişmesini sağlıyor.

Başlangıçta Web için Snapchat ABD, Birleşik Krallık, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’daki Snapchat+ abonelerine sunulacak. Web için Snapchat’i tüm dünyadaki tüm kullanıcılar için erişilebilir hale getirmeden şirket, uygulamayı Fransa, Almanya, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki Snapchat+ abonelerine sunmayı planlıyor.

Görünüşe göre Snapchat, yeni kullanıcılar kazanmak istiyor. Ya da hali hazırdaki kullanıcılarına daha çok özellik, ona siz karar verin. Siz ne düşünüyorsunuz? 

Instagram DM üzerinden alışveriş dönemine giriyoruz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

18 − 2 =

%d blogcu bunu beğendi: