Teknoloji

FIFA 23 için kapak fotoğrafı belli oldu! İşte FIFA 23 tanıtım tarihi!

EA, FIFA 23’ün ne zaman tanıtılacağını açıkladı. Ayrıca oyunun Ultimate Edition için ilk posteri de resmen paylaşıldı. Poster, tarihte bir ilki içeriyor.

Video oyun dünyasının önemli isimlerinden Electronic Arts, uzunca bir süredir gündemde olduğu son FIFA isimli futbol oyunu FIFA 23 ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. Şirket tarafından yapılan açıklamalarda, oyunun ne zaman tanıtılacağı açıklandı. Yapılan açıklamaya göre FIFA 23, 20 Temmuz saat 19:00’da resmi olarak tanıtılacak. Ayrıca FIFA 23 Ultimate Edition’ın ilk posteri de resmi olarak paylaşıldı.

FIFA 23 Ultimate Edition’ın kapak yıldızlarına baktığımızda; bu yıl bir ilkin yaşandığını görüyoruz. Öyle ki futbol dünyasının ünlü kadın sporcularından Samantha Kerr, FIFA 23 Ultimate Edition’ın kapak görselinde yer aldı. Böylelikle bir kadın, tarihte ilk kez FIFA Ultimate Edition’ın kapağında yer almış oldu.

FIFA ve EA neden ayrıldı? Futbol oyunlarının sonu mu geliyor?

Kylian Mbappe de posterde yer aldı!

FIFA 23 Ultimate Edition

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan isim, şirket yetkililerinden Matt Lafreniere oldu. “Samantha Kerr, en iyi kadın futbolculardan bir tanesi. Chelsea’yi çok iyi temsil ediyor, Avustralya milli takımını çok iyi temsil ediyor ve yaklaşmakta olan bir Dünya Kupası var. Kişiliği ve değerleri, bir şirket olarak kim olduğumuzu ve bir franchise olarak FIFA’nın ne olduğunu yansıtıyor. Onu EA Sports ve FIFA ekibinin bir parçası olarak görmekten gerçekten heyecan duyuyoruz.” ifadelerini kullandı. Bu arada; aynı kapakta Kylian Mbappe‘nin de bulunduğunu belirtelim. Ancak bu pek de önemli değil zira Mbappe, Ultimate Edition’ın kapağında arka arkaya üçüncü yıl yer aldı.

FIFA 23, bir devrin sonu olacak!

Electronic Arts, bundan bir süre önce yaptığı bir açıklama ile FIFA ismini artık kullanmayacağını duyurdu. FIFA’ya göre isim hakkı, bundan sonra başka bir geliştiricide olacak. Hal böyle olunca da FIFA 23’ün, bu isimle çıkacak son oyun olduğunu söyleyebiliriz. Şirket, önümüzdeki yıl itibarıyla piyasaya süreceği futbol oyunlarında “EA Sports FC” ismini kullanacak. EA’ya göre FIFA 23, tarihin en iyi FIFA oyunu olarak akıllara kazınacak.

Fifa Oyunun Adı da Değişiyor! Umarız Sadece Adı Değişir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

four × 5 =

%d blogcu bunu beğendi: