Haberler

Sokağa Çıkma İzin Belgesi Nasıl Alınır? (e-devlet)

Sokağa çıkma izin belgesi nasıl alınır? (e-devlet) bu yazımızda sokağa çıkma belgesinin nasıl alınacağından söz edeceğiz. Öncelikle herkese sağlıklı günler ve zorunlu haller olmadıkça zamanınızı evde geçirmenizi öneririz. Çünkü bu tam kısıtlamadan sonra yaza güzel bir giriş yapabilmemiz için bu gerekli…

FUTBOL KULÜPLERİNİN LOGOLARININ ANLAMI VE TARİHİ

e-Devlet’ten Sokağa Çıkma İzin Belgesi Alma

Öncelikle e-devlet’e kendi TC kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş yaptıktan sonra arama kısmına “e-başvuru” yazmanız gerekmektedir. İç işleri bakanlığına ait e-başvuru sistemine girip kendinize ait TC kimlik numaranızı, adresinizi girdikten sonra başvuruyu tamamlayabilirsiniz. Ardından başvurunuz onaylanması halinde aşağıdaki gibi bir belge karşınıza çıkacak. Bu belgenin çıktısını alıp firmanıza imza kaşe attırdıktan sonra şahsınızında imzalaması gerekmektedir. Unutmayın sisteme girdiğiniz adres ve iş yeri arasında seyahat yapabilmektesiniz.

Sokağa Çıkma İzin Belgesi Nasıl Alınır? (e-devlet)

Yukarıdaki belgeyi çıkartmanız yeterli ancak bizim tavsiyemiz yine e-devletten “Sosyal Güvenlik Kayıt” sorgulaması yapıp o belgenin de çıktısının alınmasını öneririz. Özellikle firma sahiplerinin bu belgeyi çıkartması önerilmekte çünkü firma sahibi bu belge belirli adres içerinde kalmanızı önleyebilir. Ayrıca firma sahiplerinin yanlarında vergi levhasını da bulundurmasını öneririz.

Sokağa çıkma izin belgesi nasıl alınır? (e-devlet) bu şekilde alınır. Sağlıklı günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eighteen − four =

%d blogcu bunu beğendi: