Kültür-SanatTeknoloji

Şimdi Biletix düşünsün! Spotify, konser bileti satmaya başladı!

Daha önce etkinlik biletleri satmak için hayranları farklı platformlara yönlendiren Spotify, artık biletleri doğrudan kendisi satmaya başlıyor.

Müzik dinleme alışkanlıklarını önemli şekilde değiştiren çevrimiçi müzik uygulaması Spotify yeni bir özelliği kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor. Firma, şimdiye kadar Ticketmaster ve Eventbrite gibi partnerleri aracılığıyla gerçekleştirdiği bilet satış işlemini de kendisi gerçekleştirecek. 

Spotify’ın yeni internet sitesinde gelecek konserler listelenirken, isteyenler kredi kartı ya da banka kartı ile doğrudan bu etkinliklere bilet alabilecekler. Öte yandan bilet alabilmek için bir Spotify hesabına sahip olma zorunluluğu bulunacak.

Biletler artık Spotify’da olacak

Spotify, konser bileti satmaya başladı!

Şu ana kadar Spotify tarafından yapılmış olan resmi bir açıklama bulunmuyor. Öte yandan henüz site resmi olarak tanıtılmamış olsa dahi siteden bilet ayırmak şu anda mümkün durumda. Üstelik bu özellik herkese açılmış vaziyette.

Siteye girdiğimizde bizi ana sayfada gerçekleşecek etkinliklerin bir listesi karşılıyor. My Events sekmesi altında da kullanıcılar geçmişte katıldıkları ve gelecekte katılmak için bilet aldıkları etkinlikleri görebiliyor. Şu anda listelenen sanatçılar arasında Limbeck, Crow, Annie DiRusso, Four Years Strong ve TOKiMONSTA gibi isimler yer alıyor. Öte yandan şu anda sadece ABD’de yapılacak olan etkinliklerin listelenmiş olması bir nevi test sürecinde olabileceğimizi gösteriyor.

Spotify düzenli olarak yeni ürünler ve fikirler üzerinde çalışıyor ve kullanıcı deneyimlerini geliştirmek için yeni yollar atıyor. Bu yollardan bazılarının da daha geniş kapsamlı kullanıcı deneyimlerine çıkması pek de şaşırtıcı değil. Daha önce de platformun canlı etkinlikler bulma özelliğinde köklü değişikliklere gidilmiş ve kullanıcıların hem etkinlikleri bulmaları hem de bilet almaları kolaylaştırılmıştı. Bakalım bu özellik ülkemizdeki konserler için ne zaman kullanılabilir olacak?

YouTube’da video yakınlaştırma özelliği geliyor! Youtube video yakınlaştırma özelliği nasıl kullanılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

19 − 8 =

%d blogcu bunu beğendi: