Teknoloji

Stray, aldı başını yürüdü! İşte Steam’de haftanın en çok satan oyunları!

Bir kedi oyunu çıktı geldi tüm dengeleri değiştirdi. Tam olarak böyle tanımlayabiliriz. 19 Temmuz tarihinde çıkışını gerçekleştiren Stray, o kadar çok sevildi ki şimdi de oyunun Steam en çok satanlar listesinde zirveye oynuyor.

Aslında bunun sinyalleri geçtiğimiz hafta gelmişti. Yapım, hem konsollarda hem de PC sürümünde çok güzel dönüşler almıştı. İnceleme puanlarında da zirvede olunca, Steam çok satanlar listesinde yer alması da sürpriz olmadı.

Stray, Steam Haftanın En Çok Satanlar Listesinde 2. Sırada

Steam tarafından yeni açıklanan listeye baktığımız zaman oyun haftanın en çok satan 2. yapımı olmuş. Birinci sırada yine Steam Deck yer alıyor ama aslında Steam’in el konsolu olan Deck’i liste dışında saymak lazım. Böyle düşündüğümüz zaman Stray 1. sırada diyebiliriz.

Zira oyunun neredeyse olumsuz eleştirisi yok diyebiliriz. Steam derecelendirmesinde “Son Derece Olumlu” görüşünü alan yapım %95.89’luk bir beğeni oranına sahip. Üstelik sadece PC sürümü değil konsol sürümü için de güzel dönüşler var.

Stray

En son Metacritic üzerinden kullanıcı değerlendirmesinde PS5 için oyunun 8.8 skoru aldığını da görmüştük.

Anlaşılan o ki oyuncular artık sürekli kendini tekrarlayan oyunlardan çok, alışılmışın dışına çıkan yapımlara ilgi göstermeye başladı. Stray bunun güzel örneklerinden biri oldu.

Steam haftanın en çok satanlar listesi

Steam hakkında paylaştığı verilerle ön plana çıkan SteamDB, haftanın en çok satanlar listesini güncelledi. Buna göre Valve’ın el konsolu Steam Deck, geçtiğimiz hafta da zirvede yer aldı. 19 Temmuz’da çıkan ve tüm dünyada ses getiren Stray ikinci sıradan kendine yer buldu.

Listenin üçüncüsü 28 Temmuz’da çıkan Digimon Survive olurken, dördüncü sırada 2016’da oyunseverlerin beğenisine sunulan No Man’s Sky yer aldı. Beşinci sırada ise Marvel’s Spider-Man Remastered 12 Ağustos tarihinde çıkacak Marvel’s Spider-Man Remastered bulunuyor.

Steam geçtiğimiz haftanın en çok satanları listesi şöyle;

  1. Steam Deck
  2. Stray
  3. Digimon Survive
  4. No Man’s Sky
  5. Marvel’s Spider-Man Remastered
  6. Valve Index VR Kit
  7. ELDEN RING
  8. Red Dead Redemption 2
  9. Raft
  10. Grand Theft Auto V

Not: Bazı oyunların listede iki defa yer almasının nedeni farklı paketlerle satışta olması şeklinde açıklanabilir. Platform, burada paket isimleri yazmak yerine aynı oyunu iki defa listeye ekliyor.

The Last of Us Part I Remake’ten heyecanladıran görüntüler geldi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

18 − sixteen =

%d blogcu bunu beğendi: