Teknoloji

Telegram ücretli mi oluyor?

WhatsApp için ortaya çıkan gizlilik endişeleri nedeniyle inanılmaz büyüyen Telegram, yakında ücretli abonelik paketleri sunabilir.

Dün çıkan haberlere göre Telegram kurucusu Pavel Durov, uygulamasında test amaçlı bir reklam hazırladı. Hatta uygulama içi reklam bildirimi binin üzerinde takipçisi olan kanallarda test edilmeye başlandı. Durov, daha önce kendi hesabından yaptığı açıklamada uygulamasına reklamların geleceğini duyurmuştu. Durov, bu reklamların rakiplerden farklı olarak kişiselleştirilmiş olmayacağını, zira kullanıcı verilerinden faydalanmak istemediklerini ifade etti.

Ücretsiz her servisin hayatta kalabilmek adına reklama ihtiyacı bulunuyor. İşte bu konuda bir daha atacak gibi görünen platform, reklamları görmek istemeyenlere bir seçenek sunacak. Bu da ücretli üyelik paket ya da paketleri olacak. Çok ucuz olacağı aktarılan bu paket ya da paketler sayesinde kişiler reklamları görmeyecek, Telegram ise geliştirme süreçleri için gelir elde etmiş olacak. Bu paketlerin ne zaman sunulacağı ise henüz kesinleşmiş değil.

1.5 milyar Facebook kullanıcısının verileri çalındı mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

three × 5 =

%d blogcu bunu beğendi: