Kültür-Sanat

Titu Singh: Öldükten Sonra Reenkarnasyon ile Katilini Yakalatan Çocuk

1990 yılında, BBC tarafından ortaya çıkarılan olay her satırında yepyeni bir şaşkınlık doğuruyordu, yıllar sonra da aynı şaşkınlık tüm etkisiyle sürüyor. Adına belgesel çekilen Titu Singh yaşadıkları reenkarnasyon delilleri arasında en üst sırada yer alıyor.

Titu Singh hayatının henüz ilk yıllarında, 2.5 yaşındayken ailesine öyle şeyler anlatır ki sanki başka bir hayatı yaşamış ve o an yeni bir hayatın içerisindeymiş gibidir. BBC’nin de yayınladığı belgeselde, Titu Hindistan’ın kuzeyindeki Agra şehrinde bir **eski evi **tasvir eder. Agra’daki ‘eski’ evini anlatırken işinden de bahseder.Titu iki çocuğu olduğunu, çocuklarını ve evini geçindirmek içinse bir bir radyo dükkanında çalıştığını anlatır. Bu yaşamı sürdürürken Titu değildir tabii, ona verilen ad Suresh Verma, eşinin adı da Uma’dır.

Titu Singh

Belgesel fikrinden önce Titu pek ciddiye alınmıyor, bunları hayal gücüyle yarattığı düşünülüyordu.Fakat silahla, şakağından vurulup öldürüldüğünü anlatarak ailesinin dikkatini çekecekti. Sadece vurulmaktan ibaret değildi bir önceki yaşamından gelen anıları Titu’nun.

Şakağından vurulmuş, kurşun başının sol yanından çıktıktan sonra cesedi yakılmış ve sonunda da nehre atılmıştı.. Tüm bu detaylar aileyi korkutmaya yetti. Bir hayal ürünü olma ihtimalini halen yüksek görseler de ufak gerçeklik payı onlara olayı araştırtmıştı, Titu’nun abisini olayların geçtiği Agra’ya yolladılar. Araştırmanın sonucu kafalarını iyice karıştıracak cinstendi çünkü Agra’da Uma adında 2 çocuk sahibi bir dul kadın vardı.

Dexter: New Blood Ne Zaman Başlayacak! İşte Dexter’ın Fragmanı!

Kadın bir radyo dükkanı işletiyordu ve adı da tam anlatıldığı gibi Suresh idi.

Kadın bir radyo dükkanı işletiyordu ve adı da tam anlatıldığı gibi Suresh idi. Titu’nun abisi dükkan sahibine, Uma’ya ulaşır ve duyduklarını, gerçek olmasından şüphelendiklerini bir bir anlatır. Uma dinlediklerinden sonra Titu’yu görmek istediğinde Titu’yu Agra’ya getirirler.

Titu Singh

Karşılaştıkları an olaylar aile açısından rahatsız edici bir hal almaya başlar, Titu daha onlar tanıtılmadan babası olduğunu iddia ettiği iki çocuğunu tanır. Sadece çocuklarını değil, çalıştığı dükkanı da aynı şekilde hatırladığı için dükkandaki değişiklikleri fark ederek Uma’ya bu değişiklikler hakkında yorumlar getirir. Titu ve Uma geçmişten konuşmaya başlarlar. Titu, anıları tazelerken birlikte gittikleri bir panayırdan bahseder. Bahçelerine gömdükleri altınlardan da bahseder. Bu sırrı Titu’nun biliyor olması bir mucize gibidir. Tabii bu mucizevi hatıralar önünde sonunda yerini o kan donduran hatıraya bırakır. Halen başında taşıdığı yara izine, öldürülüşüne gelir sıra.

Bu karşılaşma sonrası incelenen otopsi raporu da Titu’nun anlattıklarını doğrular, Suresh Verma sağ şakağından vurulmuş ve kurşun başının sol yanından çıkmıştır. Olay mahkemeye taşınır, Titu cinayetin detaylarını davanın yeniden açılması için yeniden anlatır. Olayın detaylarının yanında katilinin adını da hatırlar Titu, Sedick Johaadien adında bir iş adamı, akşam saatlerinde yanında bir kişiyle birlikte Suresh evine geldikten sonra aracından çıkmak üzereyken onu vurmuştur.

Titu Singh

Agra polisi bu detayların peşine düşer, Sedick Johaadien sorgulandığı esnada cinayeti itiraf eder.Olay çözülmüş, Suresh’in katilleri ortaya çıkmştır. Çeşitli belgesellerle tarihe not düşülen bu olay sonrasında Titu ise mahkemeyi bile Suresh Verma’nın reenkarnasyon sonrası edindiği yeni yuvası olduğuna ikna etmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 × five =

%d blogcu bunu beğendi: