Haberler

TOGG yerli otomobil prototip testlerinden video paylaşıldı!

Yerli otomobil modeli son günlerde gündemden düşmüyor. Bu sefer araç için çıkan bir prototip test videosu karşımızda yer alıyor. Resmi Türkiye’nin Otomobili Twitter hesabından kısa süre önce aşağıda izleyebileceğiniz video paylaşıldı. Bu video içerisinde kısa süre önce üretilen beyaz renkli prototip sürüm üzerinde yapılan testler gözler önüne serildi. Videoya açıklama olaraksa şu not düşüldü:

“Ürün stratejimizin en önemli aşamalarından biri olan test süreçlerimiz, farklı lokasyonlardaki akredite test merkezlerinde başladı. Şasi prototipi yol testi, dayanım testi, aerodinamik ve aeroakustik testlerimiz planlarımız doğrultusunda devam ediyor.”

Togg Fabrikası nerede?

Togg tarafından üretilen yerli otomobil fabrikası Bursa, Gemlik’te bulunmaktadır. Ayrıca fabrikanın inşaatını Youtube’tan canlı olarak izleyebilirsiniz.

İşte Yerli Otomobil’in Teknolojisi ve Detayları

Togg Kaç Para olacak?

Modelin fiyatı henüz belli değil. Ancak Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank,, TEKNOFEST’te aracın fiyatı konusunda şu açıklamayı yapmıştı: “Aracın fiyatı şu anda belli değil. Şunun sözünü veriyor arkadaşlar. Araç kendi sınıfında Türkiye’deki araçlarla yarışacak bir fiyattan piyasaya çıkacak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 × one =

%d blogcu bunu beğendi: