Teknoloji

Whatsapp Web arayüz değişikliğine gidiyor!

WhatsApp Web sürümü için yeni bir beta güncellemesi ortaya çıktı. Bu yeni beta güncellemesi 2.2144.2 sürüm koduna sahip. Kısa bir süre önce WhatsApp masaüstü versiyon için çevrim dışı kullanma özelliği devreye girdi. Şimdi ise WhatsApp, web sürümü için mobil versiyonu aratmayan bir arayüz tasarımı peşinde.

WhatsApp Web yeni arayüzü ve yeni gelen özellikler

WhatsApp Web, özellikle en büyük rakiplerinden bir olan Telegram’ın en önemli bazı özelliklerini kendine almaya devam ediyor. Daha önce birden çok cihazda uygulamanın açılmasını sağlayan mesajlaşma uygulaması, şimdi de mobil arayüz ile benzer bir tasarım ile geliyor. Bildiğiniz gibi Telegram’da bu anlamda mobil uygulama ile benzer bir arayüz kullanıyor.

WhatsApp Web sürümü 2.2144.2 beta güncellemesi ile yeni bir arayüz tasarımı sunuyor

WhatsApp masaüstü sürümü için çoklu cihaz desteği de kısa süre önce geldi. Bu destek sonrası şimdi ise web sürümü üzerinden masaüstü aramalarını kapatma ve gelen çağrı zil sesi ayarlama gibi seçenekler ortaya çıktı. Bu yeni WhatsApp Web güncellemesi ile kişisel bilgilerinizi de profilinize eklemek mümkün olacak.

Daha önce de WhatsApp işletme hesapları Android ve iOS uygulamasında belirtilmeye başlamıştı. Şimdi ise WhatsApp Web sürümünde de hesabın işletme hesabı olduğu belirtiliyor. Business kullanıcıları mobil versiyonda olduğu gibi masaüstü versiyonda da web site bilgisi, açılış kapanış saati gibi bilgileri profile ekleyebilecek.

Böylece WhatsApp Web sürümü arayüz tasarımı ve kullancı odaklığı açısından mobil sürüm ile olan farkları daha da azaltacak.

WhatsApp masaüstü sürümü nedir ?

Adından da anlaşılacağı üzere WhatsApp uygulamasını bilgisayarınıza taşıyan WhatsApp Web sayesinde mesajları bilgisayardan cevaplayabiliyorsunuz.

WhatsApp Web kullanmak isteyenlerin karşısına iki seçenek çıkıyor. Bunlardan birisi herhangi bir internet tarayıcısı üzerinden WhatsApp Web sürümünü açmak. Diğer bir yol ise WhatsApp Web uygulamasını bilgisayara indirmek ve tarayıcıdan bağımsız çalışmasını sağlamak.

WhatsApp Web internetsiz nasıl kullanılır?

  • Tarayıcıyı açtıktan sonra web.whatsapp.com yazarak ilgisi sayfaya ulaşabilirsiniz.
  • Sayfa açıldıktan sonra akıllı telefonunuzda WhatsApp uygulamasını açın ve Ayarlar bölümüne girin.
  • Ayarlar bölümünde WhatsApp Web / Masaüstü seçeneğini göreceksiniz. Buna tıkladıktan sonra ekrandaki barkodu taratmanız yeterli.

Artık WhatsApp Web‘i telefonunuz internete bağlı olmasa bile kullanabilirsiniz.

Artık telefonunuz kapalıyken bile Whatsapp Web kullanabileceksiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

two × 5 =

%d blogcu bunu beğendi: