Kültür-Sanat

Tüm Zamanların En Çok İzlenen Netflix Dizileri

Dijital yayın platformu Netflix, tüm zamanların en çok izlenen netflix dizileri açıklandı. Listeye Bridgerton dizisi damga vurdu.

Son yıllarda dijital yayın platformlarının sayısında ciddi bir artış söz konusu. Ülkemizde de bu konuda ciddi adımlar atılırken, son olarak Exxen’in kullanıma açılması ile bu alandaki seçenekler daha da arttı. Bu platformların arasından Netflix, Amazon Prime ve Disney Plus daha fazla öne çıkarken, pandemi dönemi ile birlikte bu hizmetlerin abone sayıları da neredeyse iki katına çıktı. Ancak Netflix zirvedeki yerini daha da sağlamlaştırdı.

Türkiye’de aktif bir şekilde yayın hayatına devam eden platformlardan biri de şüphesiz Netflix. Ülkemizde 2016 yılında hizmete giren ve 5 yılın sonunda abone sayısını 4 milyona kadar çıkaran platform, tüm dünyada ise 209 milyon abonesi ile öne çıkıyor. İşte ülkemiz de dahil tüm dünyada başarı ile kullanılan Netflix, tüm zamanların en çok izlenen netflix dizilerini açıkladı!

Şampiyonlar Ligi Exxen’de Yayınlanacak! İşte Exxen UEFA maçları Fiyatları!

En Çok İzlenen Netflix Dizileri

Netflix’in açıkladığı listede 82 milyon seyirci ile Bridgerton dizisi zirvede yer alırken, ülkemizde de fazlasıyla popüler olan La Casa de Papel, The Queen’s Gambit ve Stranger Things gibi diziler de bulunuyor. Listede yer alan diğer yapımlar ise şöyle:

1. Bridgerton – Sezon 1 (82 milyon)

2. The Witcher – Sezon 1 (76 milyon)

3. Lupin – Sezon 1 (70 milyon)

4. La Casa de Papel (Money Heist) – Part 4 (65 milyon)

5. Stranger Things – Sezon 3 (64 milyon)

6. Tiger King: Murder, Mayhem and Madness (64 milyon)

7. The Queen’s Gambit – (62 milyon)

8. Sweet Tooth – Sezon 1 (60 milyon)

9. Shadow and Bone – Sezon 1 (55 milyon)

10. You – Sezon 2 (54 milyon)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

17 + 7 =

%d blogcu bunu beğendi: