TeknolojiHaberler

Twitch yayıncılarına tehtid ve saldırılar başladı! #temiztwitch

Twitch Türkiye’de olaylar her geçen gün çığırından çıkıyor. Pelin ‘Pqueen’ Baynazoğlu’nun ve Burak Güngör’ün kişisel verilerinin paylaşıldı. Ayrıca ifşa olduğu söylenen ancak asılsız olan bazı mesajlaşmalar da sızdırıldı.

Popüler canlı yayın platformu Twitch, bir süredir bit üzerinden kara para aklama iddiaları ile gündemde. Olay her geçen büyümeye devam ederken, Twitch yayıncılarının çok büyük tehtid ve tehlikeyle karşı karşıya.

En popüler Türk yayıncılardan biri olan Pqueen, dün akşam bit dolandırıcılığı olaylarını eleştirdiği sırada kim oldukları bilinmeyen bir grup kullanıcı chatte kişisel bilgileri ‘bit atılarak’ paylaşıldı. Yaşanan olayları sert bir şekilde eleştiren yayıncı, hiç beklemediği bir olayla karşı karşıya geldi.

Tehditlerin kapsamı büyüyor

İnternet dünyasının bilindik isimlerinden Burak Güngör, Twitter’da dikkat çeken bir açıklama yaptı. “Özelden Ferit Karakaya ile benim TC kimlik numaralarımızı, adres bilgilerimizi, doğum tarihlerimizi atıyorlar şu an. Bu verilere bu adamlar nereden erişti?” diyen Güngör, yaşanan tehdit olayının Pqueen’den ibaret olmadığını gözler önüne sermiş oldu.

Sahte olduğu söylenen mesajlaşmalar sızdırılmaya başladı

Açık konuşmak gerekirse Twitch tamamen karman çorman olmuş durumda. Zira her dakika yeni bir olay yaşanıyor, ifşa olduğu ileri sürülen bir görüntü paylaşılıyor. Örneğin Kendine Müzisyen ve Elraenn lakaplı popüler yayıncıların da bu işin içinde olduğunu göstermeye çalışan bazı görüntüler var. Ancak bunların sahte olduğu, bizzat Pqueen tarafından açıklandı. Anladığımız kadarıyla birileri, büyük yayıncıları asılsız iddialar ile hedef tahtasına oturtmaya çalışıyor.

Didemss isimli Twitch yayıncısı topladığı bağışlarla göğüs estetiği yaptırdı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

11 − three =

%d blogcu bunu beğendi: