Kültür-Sanat

Robert Downey Jr. ve Matt Damon, Christopher Nolan’ın Oppenheimer kadrosuna dahil edildi

Birkaç haftadır sinema gündemini meşgul eden müstakbel Christopher Nolan filminden yeni haberler var. Nolan’ın Oppenheimer adındaki yeni filmine Robert Downey Jr. ve Matt Damon da dahil oldu.

Robert Downey Jr. ve Matt Damon, Christopher Nolan’ın Oppenheimer kadrosuna dahil edildi

The Dark Night serisi, Dunkirk ve Inception gibi Nolan filmlerinde yan rollerde izlediğimiz Cillian Murphy’nin ve Edge of TomorrowThe Devil Wears Prada ve A Quiet Place gibi gişe rekortmeni filmlerle tanıdığımız Emily Blunt’ın Oppenheimer’ın oyuncu kadrosunda yer alacağını geçtiğimiz günlerde öğrenmiştik. Bugün gelen yeni bilgilerle Hollywood’un iki yıldız ismi Robert Downey Jr. ve Matt Damon’ın da Oppenheimer’da yer alacağı kesinleşti.

Christopher Nolan, Oppenheimer için çalışmalara başladı! Cillian Murphy başrol!

Oyuncu kadrosuyla şimdiden atom etkisi yaratan Oppenheimer, Kai Bird ve Martin J. Sherwin‘in Pulitzer ödüllü kitabı American Prometheus: The Triumph and Tragedy of J. Robert Oppenheimer‘dan uyarlanacak ve İkinci Dünya Savaşı’nda atom bombasının geliştirilme sürecine ve atom bombasının bulunuşunda büyük bir katkısı olan teorik fizikçi J. Robert Oppenheimer’a odaklanacak. Filmde Oppenheimer’a Cillian Murphy hayat verecek. Emily Blunt ise Oppenheimer’ın eşi Katherine Oppenheimer’ı canlandıracak. Robert Downey Jr. ise Atom Enerjisi Komisyonu’nda yetkili olan Lewis Strauss rolünde karşımıza çıkacak. Matt Damon’ın filmdeki rolü şimdilik belirsiz.

Robert Downey Jr. ve Matt Damon, Christopher Nolan’ın Oppenheimer kadrosuna dahil edildi

Daha önce de Nolan ile birçok filmde çalışma fırsatı bulan Hoyte Van Hoytema‘nın görüntü yönetmenliğini üstleneceği, Jennifer Lame’in ise kurguda yer alacağı Oppenheimer’ın müziklerini ise Tenet’in de müziklerine imza atan Ludwig Göransson besteleyecek.

Tenet’in vizyon günü HBO Max’te gösterilmesiyle neredeyse kariyerinin başından beri çalıştığı Warner Bros. ile yollarını ayıran Nolan’ın yeni filmi Universal Pictures etiketiyle yayınlanacak. Nolan’ın eşi Emma Thomas ile birlikte sahip olduğu yapım şirketi Syncopy Inc.’in prodüksiyonunu üstleneceği Oppenheimer, 21 Temmuz 2023’te vizyona girecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 × 1 =

%d blogcu bunu beğendi: