Teknoloji

Twitter, Arşivleme ve Beğeni Gizleme Gibi Bir Dizi Özelliği Test Ediyor!

Twitter, kullanıcılara daha fazla koruma ve kontrol sağlamak üzere tasarlanmış, paylaşmış olabileceğiniz güncel olmayan görünümlerden sorumlu tutulmamak için uygulama içi etkileşimlerinizi yönetmeniz ve içeriğinizi korumanız için size daha fazla kapasite sağlayan bir dizi yeni özelliği test ediyor..

Bloomberg tarafından bildirildiği üzere Twitter, kullanıcıların yargılama ve eleştiri korkusu olmadan uygulamada daha açık hissetmelerine yardımcı olmak için yeni eklemeleri düşünüyor.

Whatsapp’ın Bilinmeyen Özellikleri

Bloomberg’in raporuna göre dikkate alınan özellikler arasında şunlar yer alıyor:

  • Eski tweet’leri arşivle – Bu seçenek, kullanıcıların belirli bir süre sonra eski tweet’lerini arşivlemelerini ve böylece artık başkaları tarafından görülmemesini sağlar. Kullanıcılar , potansiyel seçenekler olarak test edilen 30, 60 ve 90 günlük eşiklerle veya tam bir yıl sonra tweet’leri gizleyerek arşivin ne zaman başlayacağını manuel olarak ayarlayabilecek .
  • Bireysel hesapları takipçi olarak kaldır. Bu, kısa süre önce testlerde fark edildi ve Twitter, kullanıcıların mevcut engelleme ve engellemeyi kaldırma geçici çözümünü kullanmak zorunda kalmadan belirli profilleri Takipçi listelerinden kaldırmalarını sağlayacak bir seçenek üzerinde çalışıyor. Bu, uygulamadaki belirli kullanıcılardan kaçınmanın daha az çatışmacı bir yolu olabilir.
twitter takipçi sil
  • Kendinizi bir sohbetten çıkarın – Geçen ay yapılan testlerde de tespit edilen bu seçenek, kullanıcıların herhangi bir tartışmadan etiketlerini kaldırmalarına ve bu başlıkta onlardan tekrar bahsedilmelerini önlemeye olanak tanır . Seçenek başlangıçta ‘ kendinizden bahsetme ‘ olarak adlandırılıyordu , ancak Twitter, güncellenen ifadenin işlevin ne olduğunu daha iyi açıkladığını söylüyor.
Twitter Kendinizden Bahsetme
  • Beğendiğiniz tweet’leri gizleme. Beğeniler, Twitter kullanıcıları için her zaman biraz kafa karıştırıcı olmuştur. Bazıları bunları bir onay düzeyi olarak görürken, diğerleri bunları daha sonra okumak istedikleri veya benzeri şeylerin bir işareti olarak kullanır. Beğendiğiniz tweet’leri gizlemek, herhangi bir karışıklığı ortadan kaldırabilirsiniz. Ve aynı zamanda kullanıcıların bu tür yargıları dikkate almadan platformda yaptıklarında daha özgür hissetmelerini sağlar.

Twitter Güncellemeleri

Tüm bu güncellemelerin asıl odak noktası budur. Twitter, kullanıcılara, Twitter çeteleri tarafından yıkılmaktan veya eski yorumlarının geri gelmesinden korkmadan, platformda paylaşım ve etkileşim kurma konusunda özgür ve açık hissetmeleri için daha fazla seçenek sunmak istiyor. Onları rahatsız eder, bu da insanların tweet atmaktan ve yorumlara katılmaktan çekinmesine neden olabilir.

Çünkü bu bir sorun olabilir. Çeşitli yüksek profilli vakalarda gördüğümüz gibi, geçmişteki, yanlış tavsiye edilen tweet’leriniz sizi rahatsız etmek için geri gelebilir ve özellikle de sonunda göze çarpan, halka açık bir rol üstlenirseniz size karşı kullanılabilir.

Örneğin film yönetmeni James Gunn, 2018’de ‘Galaksinin Koruyucuları’ devam filminin yönetmeni olarak eski tweet’li sözlerinin yeniden su yüzüne çıkmasının ardından işini kaybetti, kısa süre önce yeni atanan ‘Jeopardy’ sunucusu Mike Richards kovuldu.Geçmişte yaptığı saldırgan sözler keşfedildi, pozisyonunu savunulamaz hale getirdi.

Twitter’ın gerçek zamanlı yanıtla uyumlu kısa, keskin doğası, manşet dışı, anında yanıtlar ve yorumlar için mükemmel olabilir. Ancak bunun gibi durumlar bunun tehlikelerini vurgular ve bu daha fazlasını yapabilir. İnsanlar uygulamada paylaşmakta daha tereddütlü, bu da daha fazla tweet etkileşimini sınırlayabilir.

Bu nedenle Twitter , uygulamada düşüncelerinizi paylaşmanın daha az bağlayıcı bir yolu olarak geçici Filoları denedi. Ve tweet’leriniz için zamanlanmış bir otomatik silme seçeneği de buna uygun olacaktır.

Benzer bir çizgide, Twitter da bu hafta yeni bir ‘ Güvenlik Modu ‘ seçeneği ekledi. Uygulamadaki düşünceler.

Esasen, Twitter, kullanıcıların mümkün olduğunca çok yorum yapmalarını ve etkileşimde bulunmalarını istiyor ve bunun gibi unsurlar buna engel teşkil ediyor. Bu yüzden şimdi kullanıcıların tweetlerinde daha özgür hissetmelerine yardımcı olmak için yeni yollar keşfediyor. Ve aynı zamanda insanlara daha fazla yol sunuyor. Daha olumsuz unsurlardan kaçının ve uygulamada istemeden kötüye kullanma ve küçümseme hedeflerine son verin.

Çalışacak mı?

Tweet’leri arşivlemek kesinlikle mantıklıdır. Ancak gerçekten bakmak istiyorlarsa, çevrimiçi dedektiflerin eski yorumları ortaya çıkarmasına yardımcı olacak her zaman Wayback Makinesi ve diğer kaynaklar vardır.

Ancak kullanıcılar için başka bir güvence düzeyi ve daha iyi bir özgürlük duygusu sağlayabilir. Çünkü evet, geçtiğimiz yıllarda tweetlediğimiz aptalca şeylerden bazıları tam da bu olacak. Sizi yenmek için bir sopa olarak kullanmaktansa, evrimimizin ve eğitimimizin bir parçası olarak, gerçekten övülmesi gereken, şimdi geride bıraktığımız aptal, yanlış bilgilendirilmiş fikirler.

Bu, özellikle çevrimiçi büyüyen ve sosyal medyayı bir çıkış yolu olarak gören genç insanlar için geçerlidir. İnsanlar aptalca şeyler yayınlayacaklar, geriye dönüp baktıklarında, keşke yapmasaydım diyecekler.

Bir otomatik arşivleme seçeneği kesinlikle bu açıdan fayda sağlayacaktır. Ancak kimlerin sizi takip edip bahsettiği konusunda daha fazla kontrol ve Beğenilen tweet’leri görünümden kaldırmak da potansiyel olarak yararlı, faydalı hususlar gibi görünmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

16 − eight =

%d blogcu bunu beğendi: