Teknoloji

Whatsapp anket oluşturma özelliğini kullanıma sundu!

WhatsApp’ın kullanıcı deneyimini iyileştirecek Anket özelliği, tüm kullanıcılar için yayınlandı. Peki bu özellik nasıl görünüyor ve WhatsApp anket oluşturma nasıl yapılır?

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bir süredir Topluluklar ve Anket özellikleriyle gündemdeydi. Konuyla ilgili açıklamalar yapan platform, yeni özelliklerin dağıtımına başladıklarını duyurmuşlardı.

WhatsApp’ın Topluluklar isimli özelliği, bir süre önce tüm kullanıcılara ulaştı. Bugün ise Whatsapp Anket özelliğinin tüm kullanıcılara ulaştığını görüyoruz. Artık WhatsApp’taki grup veya bireysel sohbetlerde anket oluşturup, bunu diğer kullanıcılara sunabileceksiniz.

WhatsApp anket oluşturabileceksiniz

Whatsapp anket

WhatsApp kullanıcılar, an itibarıyla sohbet veya gruplarda anket oluşturabiliyorlar. Ancak anket özelliği ile ilgili bazı kafa karıştıran durumlar da mevcut. Kullanıcılar, anketlerde birden fazla şıkkı; ve hatta tüm şıkları aynı anda seçebiliyorlar. Ayrıca kullanıcılar, seçtikleri şıkları istedikleri kadar değiştirebiliyorlar. Dolayısı ile sonuçlar, kullanıcılar istediği sürece değiştirilebiliyor.

Whatsapp’ta 3 boyut avatar ve profil resmi dönemi yolda! Whatsapp bir dizi yeni özelliği test ediyor!

WhatsApp’ta anket oluşturma nasıl yapılır?

  • Adım #1: Sohbet ekranındaki ataş butonuna dokunun.
  • Adım #2: Anket” seçeneğine dokunun.
  • Adım #3: Soru ve yanıtları belirleyin.
  • Adım #4: Anketi gönderin.

Adım #1: Grup veya bireysel sohbetteki ataş butonuna dokunun

Yapmanız gereken ilk şey, ataş butonuna dokunmak.

Adım #2: “Anket” seçeneğine dokunun

WhatsApp

Ataş butonuna dokunduktan sonra da Anket seçeneğine dokunun. 

Adım #3: Soru ve yanıtları belirleyin

WhatsApp anket oluşturma

Anket butonuna dokunduktan sonra soru ve yanıtların olduğu yeni bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Burada anket sorunuzu ve yanıtları belirleyin.

Adım #4: Anketi gönderin

WhatsApp

Anket ile ilgili soru ve cevapları hazırladıktan sonra, oluşturduğunuz anketi gönderin. Hem kendiniz hem de diğer katılımcı veya katılımcılar, anket için oy vermeye başlayacaklar. “Oyları Görüntüle” seçeneği ile de kimlerin hangi yönde oy kullandığını görebilirsiniz.

Whatsapp’ta kendine mesaj gönderme dönemi

Bundan önce de yeni özellik kullanıma çıkmıştı. Platform içerisinde artık kişiler kendi kendilerine mesaj atabiliyor. Bu çoğu kişi tarafından “saçma” bulunan özellik uzun zamandır gündemde yer alıyordu ve artık Android ile iOS tarafında kullanıma sunulmaya başlandı.

Halen herkes için aktif edilmeyen özellik (Herkese gelmesi bir hafta kadar sürebilir), belirli içerikleri kaybetmemek ve bu içeriklere farklı cihazlarda hızlıca erişim sağlamak adına faydalı olabilir. Bu özellik temelinde WhatsApp’ın “Yeni Sohbet” bölümüne kişisel profiliniz ekleniyor ve süreç uçtan uca şifreleme ile korunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

13 − 4 =

%d blogcu bunu beğendi: