Teknoloji

Whatsapp’ta 3 boyut avatar ve profil resmi dönemi yolda! Whatsapp bir dizi yeni özelliği test ediyor!

WhatsApp’ın Android beta sürümlerinde yepyeni özellikler tespit edildi. İkisi geliştirme aşamasında biri ise test edilen özellikler, kullanıcıların WhatsApp deneyimini ciddi anlamda değiştirebilir.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp için geliştirilen yepyeni özellikler açığa çıktı. Uygulamanın Android beta sürümlerinde ortaya çıkan yeni özellikler, WhatsApp kullanıcılarının deneyimlerinin iyiden iyiye değişeceğini gösteriyor. Gelin hep birlikte, 2.22.16.11, 2.22.16.12 ve 2.22.16.14 kodlu sürümlerde tespit edilen özelliklere yakından bakalım.

WhatsApp’ın 2.22.16.11 kodlu Android beta sürümünün kodlarında tespit edilen, yani geliştirme aşamasında olan yeni bir özellik, Instagram’daki Avatar özelliğinin WhatsApp’a geleceğini gözler önüne seriyor. Kullanıcılar, bu özellik sayesinde kendi avatarlarını oluşturup, profil fotoğrafı olarak kullanabilecekler. Ayrıca oluşturulan avatarlar, çıkartma olarak da kullanılabilecek.

WhatsApp’ta oluşturacağımız avatarlar işte böyle gözükecek

WhatsApp avatar özelliği

2.22.16.12 kodlu beta sürüm kodlarında tespit edilen bir özellik ise kullanıcıların işini kolaylaştıracak gibi görünüyor. Zira bu özellik sayesinde WhatsApp’ta çevrimiçi olduğunuzu kimlerin görebileceğini belirleyebileceksiniz. Bu özelliğin mantığı, son görülme ile aynı olacak. Bu özellik sayesinde çevrimiçi olduğunuzu herkese, belirli kişilere, rehberinizdeki bazı kişiler hariç herkese gösterebilir veya herkesten gizleyebilirsiniz.

Whatsapp fotoğraf sansürleme özelliği getiriyor!

Çevrimiçi durum gösterme özelliği işe şöyle görünecek

WhatsApp

WhatsApp’ın 2.22.16.14 kodlu Android beta sürümü ise yeni bir özelliğin test edilmesine olanak tanıdı. Bu sürüme güncelleme yapan test kullanıcıları, an itibarıyla yeni bir mesaj arama filtresi görüyorlar. Bu filtre, okunmamış mesajların olduğu sohbetleri filtrelemeye yarıyor.

WhatsApp’taki yeni arama filtresi işte böyle görünüyor

Whatsapp

WhatsApp’ın yeni özelliklerinin ne zaman kullanılabilir olacağı şimdilik bilinmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 × 1 =

%d blogcu bunu beğendi: