Teknoloji

Whatsapp Fotoğraf Kalitesi Sorununu Çözüyor

WhatsApp, kullanıcıların uzun bir süredir rahatsız olduğu fotoğraf sıkıştırma sorununu şimdi kökünden çözecek güncelleme getiriyor. Whatsapp fotoğraf kalitesi sorununu çözüyor!

Popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp, geniş bir kitleye hitap etmesine rağmen bazı konularda ne yazık ki oldukça ağır gelişim gösteriyor. Bunlardan bir tanesi de kullanıcıların uzun süredir şikayetçi olduğu sıkıştırılmış fotoğraf göndermek…

Uygulamada arkadaşlarınıza göndereceğiniz fotoğraflar, yüksek dosya boyutuna sahip olmaması için Whatsapp tarafından sıkıştırılarak gönderiliyor. Buna çözüm olarak kullanıcılar, ileteceği fotoğrafları Belge olarak göndermeyi tercih etseler de şirket nihayet konuya kalıcı bir çözüm getiriyor.

WhatsApp ile Telegram karşılaştırması ile karşınızdayız. İki uygulamanın yeteneklerini inceledik ve birbiriyle kıyasladık.

Şenol Güneş EURO 2020 Başarısızlığının Nedenlerini Açıkladı!

WhatsApp, fotoğraf sıkıştırma sorununu çözüyor!

WABetaInfo tarafından aktarılan bilgilere göre WhatsApp, yeni beta güncellemesi ile kullanıcıları sıkıştırılmış fotoğraf gönderme derdinden kurtaracak. Ortaya çıkan ekran görüntüsüne göre çok yakında uygulamada üç farklı fotoğraf kalitesi seçeneği yer alacak. Opsiyon ekranıysa şöyle görünecek:

Whatsapp Fotoğraf Kalitesi Sorununu Çözüyor
  • Otomatik (Önerilen): Bu seçenek, ağ hızına bağlı olarak görüntüleri sıkıştırıp sıkıştırmama kararını WhatsApp’a bırakacak.
  • En iyi kalite: Bu seçeneğin seçilmesi, mümkün olan en iyi görüntü kalitesini sağlanacak.
  • Veri tasarrufu: Veriden ve depolama alanından tasarruf etmek için görüntüler sıkıştırılacak.

Video kalitesini seçmek de mümkün olacak

Geçtiğimiz hafta WhatsApp, tıpkı fotoğraf kalitesi seçme özelliği gibi videoların da kalitesini seçebileceğimiz bir özelliği test etmeye başladı. Yine WABetaInfo’nun ortaya çıkardığı bu yenilik, özellikle de karşı tarafa video gönderirken çözünürlük kaybı yaşayan Android kullanıcıları için büyük önem taşıyacak.

Whatsapp Fotoğraf Kalitesi Sorununu Çözüyor

Buna göre “otomatiken iyi kalite ve veri tasarrufu” olmak üzere üç farklı opsiyonda video kalitesini seçme imkanı tanıyacak. Şu anda beta sürümünde test edilen bu özelliğin kullanıcılar tarafından oldukça sevildiği ifade ediliyor.

Yeni özelliğe göre eğer internetiniz az ise ”Veri tasarrufu” seçeneğini açabilirsiniz. ”Otomatik” seçeneğini aktif ettiğinizde ise uygulama, bağlantı türüne bağlı olmak şartı ile görüntü kalitesi ve internet tüketimi arasında en iyi dengeyi sağlayacak. Wi-Fi ağına bağlı olduğunuzda ise “En kaliteli” seçeneği ile video açabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

12 − two =

%d blogcu bunu beğendi: