TeknolojiHaberlerKültür-Sanat

Acun Ilıcalı, Netflix’e Rakip Oluyor

Acun Ilıcalı televizyon sektörü ile tanınan bir isim olsa da, sosyal medyanın ve internetin gelişimini dikkate alarak çeşitli adımlar atıyor. Exathlon yarışmasında YouTube’dan tanıdığımız isimlerin yarışması ve kendi sosyal medya hesabında Instagram canlı yayın rekoru kırması bunun en iyi örnekleri arasında. İddialara göre Acun Ilıcalı Netflix rakibi bir platform ile herkesi şaşırtan bir adım atacak.

ACUN ILICALI NETFLİX BENZERİ DİJİTAL İÇERİK PLATFORMU HAZIRLIĞINDA

Dünya Gazetesi’nden Kerem Ülker’in haberine göre hali hazırda TV8’in sahibi olan Ilıcalı, ülkemizdeki Netflix tartışmalarından sonra harekete geçerek yeni bir platform için resmi kurumlarla masaya oturdu. Turizm ve Kültür Bakanlığı başta olmak üzere resmi kurumlara başvuruların yapıldığı iddia ediliyor.

Tabi en çok merak edilen konu bu platformun dünya geneline mi yoksa ülkemize mi özel olacağı. Şu anda beklentiler ülkemize özel bir platform olacağı yönünde, zira Netflix gibi bir platform ile rekabete girmek kolay değil. İşler yolunda giderse önümüzdeki dönemde dünyaya açılmasının önünde bir engel yok.

Bu kapsamda gözler Acun Ilıcalı’nın yapacağı açıklamaya çevrilmiş durumda. Sizce Acun Ilıcalı Netflix rakibi bir platform kurarsa başarılı olabilir mi? Sizler izler misiniz? Yorumlarınızı bekliyoruz….

Apple Tv+ ve Leonardo Dicaprio iş birliği resmileşti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seven − five =

%d blogcu bunu beğendi: