Teknoloji

Akıllı Giyinebilir Cihazlara Doğru: Facebook, Akıllı Gözlük Tanıttı

Facebook ve Rayban, ortaklaşa çeşitli stillerde akıllı gözlük tanıttı. Bu gözlükler gördüğümüz her şeyi kaydediyor. Modaya uygun görünümlü giyilebilir bir akıllı cihaz olma konusundaki temel amaçlarını büyük ölçüde gerçekleştiriyor.

Gözlükler, her biri geleneksel Ray Ban tasarımlarına dayanan, neredeyse herkesin kullandığı tek güneş gözlüğü stillerinden biri olan ve her zaman popüler olan “Wayfarer”ında içinde bulunduğu üç stilde üretiliyor.. Google Glass’ın gözlüklerine göre daha modaya uygun ve akıllı gözlük olduğu fark bile edilmeyen bu gözlükler 299$ karşılığında Amerika’da satışa çıktı.

Facebook, kullanıcıların herhangi bir zamanda gördüklerini kaydetmesini sağlayan yeni bir çoklu kamera merkezi geliştirdi. Düğmeye dokunmanız yeterli ve kayıt başlar ve sizi anı kaçırmadan deneyimlerinizi yakalamanın kolay bir yolunu sunar.

Akıllı Giyinebilir Cihazlara Doğru: Facebook, Akıllı Gözlük Tanıttı

RayBan Stories

Ray Ban Stories adı verilen bu gözlükler, Spectacles’ın en son sürümünün çözünürlüğünün yaklaşık iki katı olan çift 5 megapiksel kamera bulunmakta. Yakaladığınız görsellerin en iyi şekilde görünmesini sağlarken, cihaz aynı zamanda içeriğinizi en üst düzeye çıkarmak için başka bir yol sağlayan Facebook’un gelişmiş yakalama sabitleme teknolojisinden de yararlanır.

Facebook ayrıca cihazına açık kulak hoparlörleri ekledi, böylece müzik dinleyebilir veya gözlüklerinizden telefon görüşmeleri yapabilirsiniz. Facebook’un da sesli komutla gözlük yakalamayı etkinleştirmesini mümkün kıldı. Cihazda 30 video veya 500 fotoğrafa kadar kaydetme kapasitesine sahip dahili depolama da var.

Akıllı Giyinebilir Cihazlara Doğru: Facebook, Akıllı Gözlük Tanıttı

Instagram ile bağlantı, özellikle Instagram Stories ile ilgili olduğu için, cihazın instagram ile entegre çalışması önemli. Ayrıca Facebook’un Ray Ban Stories kullanımını teşvik etmek ve ilgiyi artırmak için daha fazla özellik ve araç ekleyeceğine bahse girebiliriz.

Unutmadan söyleyelim, Facebook gördüklerimize dayalı reklam modeli de deneyeceği komplo teorileri arasında. Facebook, bu akıllı gözlükleri üretirken 299 dolar fiyat belirledi bu para basit kameraya değer mi bu ayrı bir tartışma konusu. Tabii geliştirmelerin devam edeceği de gerçek. Tutmayan Google Glass yerine bu gözlüğü kullanmak ilk etapta mantıklı gözüküyor.

Ray Ban Stories, bugünden itibaren Ray Ban mağazasında çevrimiçi olarak ve ABD, İrlanda, Kanada, Birleşik Krallık, İtalya ve Avustralya’daki perakende mağazalarında mevcut. Gözlükler yakında daha fazla bölgede satışa sunulacak.

Facebook ürettiğin bu akıllı gözlük hakkında ne düşünüyorsunuz?

Apple, Iphone 13 tanıtımını yapacağı “Apple Event”in tarihini açıkladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

14 − eight =

%d blogcu bunu beğendi: