Teknoloji

Amazon’un New World oyunundan etkili çıkış

Amazon Game Studios’un piyasaya sürdüğü New World oyunu ilk günlerinde dikkat çekici bir performans sergiledi.

Amazon Game Studios yan kuruluşu ile birkaç yıldır oyun sektöründe faaliyet gösteren Amazon, bugüne kadar hiçbir oyunuyla başarı elde edemedi. Dünyanın en değerli şirketlerinden birinin yan kuruluşu olmasındandır ki oyunlarının bütçeleri de epey yüksekti. Bugüne kadar hep başarısızlık olarak görülen şirket, New World ile bu büyüyü bozmuş olabilir.

Bu oyun duyurulduğunda hiçbir beklentimiz yoktu ve çoğu oyuncu yine bir Amazon başarısızlığı olacağını düşünüyordu. Ancak Steam‘deki anlık oyuncu sayısı gerçekten de etkili bir çıkış yapıldığını gözler önüne seriyor.

Windows 11’deki mağazasında daha fazla uygulama barındırmak isteyen Microsoft, Epic Games ile olan iş birliğini resmi olarak duyurdu.

New World, anlık 700 bin oyuncuyu geçti

Online oyunların ne kadar popüler olduğunu, anlık oyuncu sayılarına bakarak anlayabiliyoruz. CS:GO ve Dota 2, Steam’de yıllardır bu listenin zirvesindeki oyunlar. MMO-RPG türündeki New World, ilk gününde 709 bin anlık oyuncu sayısına ulaştı. Elbette bu bir çıkış etkisi olsa da umudumuzun olmadığı bir oyunun bu performansı sergilemesi ilgi çekici.

New World

Oyunun bu başarısının bir diğer dikkat çeker yanı da New World’ün ücretli bir oyun olması. Steam fiyatı 109 TL olan bir oyunun böyle bir çıkış yapması PUBG’den sonra ender görülen bir durum. Eğer siz de Amazon’un oyun sektöründeki adımlarını merak ediyorsanız bu oyuna bir şans verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eighteen + four =

%d blogcu bunu beğendi: