Kültür-Sanat

The electrical life of louis wain filminin fragmanı

İngiliz ressam Louis Wain’in hayatını konu alan Benedict Cumberbatch’li The Electrical Life of Louis Wain filminden fragman yayınlandı.

FlowersGiri/Haji ve Defending the Guilty gibi yapımlarla tanınan Will Sharpe’nin yönetmenliğini üstlendiği The Electrical Life of Louis Wain; 19-20. yüzyıllar arasında yaşayan ve çizdiği kedi resimleriyle İngiliz halkının kedilere karşı bakış açısını değiştiren Louis Wain’in sıra dışı hayatına ve eşi Emily Richardson ile ilişkisine odaklanıyor.

Brad Pitt ve George Clooney Yıllar Sonra Tekrar Aynı Projede

Benedict Cumberbatch ile Claire Foy’un başrolünü paylaştığı filmin oyuncu kadrosunda Toby Jones, Andrea RiseboroughSharon Rooney, Aimee Lou WoodHayley SquiresStacy MartinPhoebe NichollsAdeel AkhtarAsim ChaudhryRichard Ayoade ve Julian Barratt gibi isimler de yer alıyor. Nick Cave ile Taika Waititi’nin de kısa sahnelerle yer aldığı filmde Olivia Coleman anlatıcı olarak yer alıyor.

The electrical life of louis wain filminin fragmanı

Will Sharpe’nin Simon Stephenson ile senaryosunu beraber kaleme aldığı film, 22 Ekim’de sınırlı sayıda sinema salonunda gösterime girdikten sonra 5 Kasım tarihinde Amazon’un streaming platformu Prime Video’da da yayınlanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

twelve + three =

%d blogcu bunu beğendi: