Teknoloji

Apple kimliği ve iCloud şifresi olmadan iPhone sıfırlama ve fabrika ayarlarına döndürme!

iPhone sıfırlama ve fabrika ayarları döndürülmesi gereken birçok durum vardır, ancak Apple Kimliği hesap bilgilerini bilmiyor olabilirsiniz. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi, telefonu yeni bir kullanıcıyla kurulmaya hazır olan varsayılan durumuna geri getirebilir. Apple kimliğine kayıtlı bir telefon, e-posta ve parola olmadan bir iPhone’u silmeyi çok zorlaştırabilir. Apple kimliği ve iCloud şifresi olmadan iPhone sıfırlama ve fabrika ayarlarına getirme işlemlerini size anlatacağız!

Bir iPhone’u fabrika ayarlarına döndürmeye çalışmanın birkaç farklı yolu vardır. Bu yazıda, ayarlar aracılığıyla iPhone’u nasıl fabrika ayarlarına sıfırlayacağınızı , Apple kimliğiniz olmadığında özel yazılımı nasıl kullanacağınızı ve iPhone’unuzu sıfırlamak için iTunes’u nasıl kullanacağınızı göstereceğiz.


Ayarlar Yoluyla Apple Kimliği Olmadan iPhone Nasıl Sıfırlanır

Bu yöntemin çalışması için iPhone’unuzun şifresine sahip olmanız gerekir. Ayrıca iPhone’umu Bul özelliğini devre dışı bırakmanız gerekir. Apple, fabrika ayarlarına sıfırlama işlemine devam etmenizi sağlayacak Apple Kimliğinizin parolasını sıfırlamak için izleyebileceğiniz birkaç farklı yola sahiptir.

Apple Kimliği parolanızı sıfırlamak için kullanabileceğiniz tüm yöntemleri görmek için buradaki Apple destek sayfasını ziyaret edin .


Sudan Ucuz! 200 TL’ye Apple Marka Parlatma Bezi!

4uKey ile Apple Kimliği Olmadan iPhone Nasıl Sıfırlanır

Adım 1: Tenorshare 4uKey’i indirin

Bu yazılım hem MAC hem de PC bilgisayarlar için mevcuttur. Yazılımı bilgisayarınıza indirin ve kurun. Ardından yazılımı başlatın ve “Apple Kimliğinin Kilidini Aç” seçeneğini seçin. Aşağıdaki ekranla karşılaşacaksınız:

Artık iPhone’unuzu USB kablosunu kullanarak bilgisayarınıza bağlayabilirsiniz. Yazılım cihazınızı tanıyacak ve ekranınızın kilidini açmanızı isteyecektir. Telefonunuzda size gelen mesajda “Güven”i seçin.

2. Adım: Apple Kimliğini Kaldırın

Bu noktaya geldiğinizde, yazılım iPhone’a bağlı Apple Kimliğini tamamen kaldırabilecektir. Başlamak için “Kaldırmayı Başlat” düğmesini seçin.

3. Adım: Sürecin geri kalanında gezinin

Bu noktadan sonra, birkaç ekstra adım gerektirebilecek farklı senaryolar var. Yazılım, iOS sürümünüze ve iPhone’umu Bul’un durumuna göre son adımlarda size rehberlik edecektir. Tam ve eksiksiz bir kılavuz için bu bağlantıyı ziyaret edin .


İTunes kullanarak Apple Kimliği Olmadan iPhone Nasıl Sıfırlanır

Yukarıdaki yöntemler işe yaramazsa, iTunes ile biraz şansınız olabilir. Telefonunuzu daha önce iTunes ile eşzamanladıysanız, fabrika ayarlarına sıfırlama yapmak için bu yazılımı kullanabilirsiniz.

1. macOS Catalina veya sonraki bir sürümü yüklü bir Mac’te Finder’ı açın. macOS Mojave veya önceki bir sürümü yüklü bir Mac’te ya da bir PC’de iTunes’u açın.

2. USB kablosunu kullanarak iPhone’unuzu bilgisayarınıza bağlayın.

3. Cihazınızın parolasını veya Bu Bilgisayara Güvenmenizi isteyen bir mesaj görürseniz ekrandaki adımları izleyin.

4. Bilgisayarınızda göründüğünde cihazınızı seçin.

5. [Aygıtı] Geri Yükle’ye tıklayın. Find My’da oturum açtıysanız, Geri Yükle’yi tıklatmadan önce oturumu kapatmanız gerekir.

6. Onaylamak için tekrar Geri Yükle’ye tıklayın. Bilgisayarınız aygıtınızı siler ve en son iOS, iPadOS veya iPod yazılımını yükler.

7. Cihazınız fabrika ayarlarına döndükten sonra yeniden başlar. Şimdi yeni olarak ayarlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eight − seven =

%d blogcu bunu beğendi: