Kültür-Sanat

Netflix, Red Notice filmini en iyi çıkış yapan film olarak açıkladı!

5 Kasım‘da yapılan prömiyerin ardından 12 Kasım‘da Netflix tarafından yayınlanan ve yine Netflix yapımı olan Red Notice, daha çıkmadan başrolleriyle herkesin ilgisini çekip merakları üzerine toplamıştı. Yayınlanmasından bu yana çoktan Türkiye‘de ilk 10 listesinde ikinci sıraya yerleşti. Bu doğrultuda Kulüp dizisini tahtından edecek gibi görünüyor.

Netflix’in en pahalı yapımı olduğu söylenen film, aynı zamanda en büyük açılış gününe sahip filmi olarak biliniyor. Peki üç büyük oyuncunun yer aldığı Red Notice için Netflix ne kadar harcama yapıldı? Neden bu kadar ilgi gördü ve nasıl eleştiriler aldı?

Kulüp dizisi, Netflix Türkiye’de Squid Game’i geçti! #kulüpnetflix #kulüp #salihbademci

Red Notice filminin dudak uçuklatan bütçesi

Rawson Marshall Thurber‘ın yazarlığını ve yönetmenliğini üstlendiği film, 200 milyon euroluk bütçesiyle Netflix’in en pahalı filmi olarak tarihe geçiyor. Hollywood A-list‘inde yer alan  Dwayne Johnson, Ryan Reynolds ve Gal Gadot‘un başrolünü üstlendiği film, şimdiden Netflix sıralamasında yerini aldı. Aynı zamanda Ryan Reynolds en büyük açılış gününe sahip film olduğunu, Twitter hesabından duyurdu.

Bir aksiyon komedi filmi olan Red Notice’in konusu ise, dünyanın en iyi dolandırıcısı olan Reynolds‘un canlandırdığı karakter olan The Rock ve bir FBI ajanı John Hartley olarak karşımıza çıkan Dawson arasında geçen kovalamacayı anlatıyor. FBI ajanından kaçmaya çalışan The Rock, rolünü Gadot‘un üstlendiği dünyanın en iyi sanat hırsızı ile işbirliği yapmak zorunda kalıyor.

Red Notice, Netflix platformunda bir günde adeta patlama yaratmasına rağmen çok da geçer not alacak bir IMDB puanına sahip değil. 6,5/10 IMDB puanına sahip film, Rotten Tomatoes‘te 114 oy ile yüzde 39 oranına ulaşabildi. İzleyici değerlendirmelerinde ise yüzde 92 gibi bir oranla toparladığını söyleyebiliriz. Fakat Metacritic üzerindeki 22 incelemeden yine yüzde 38 gibi kötü bir ortalama aldı.

Filmin yapımcısı Dany Garcia, gelecek planlarına yönelik konuştu. Filmin devam filmlerinin gelebileceği ihtimalini paylaşan Garcia, ‘franchise‘ bir film olduğunun söylenmesi hakkında da yorum yaptı. 5 Kasım’da ilk gösterimleri yapılan film için verilecek tepkileri görmeyi amaçladıklarını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eight + 10 =

%d blogcu bunu beğendi: