TeknolojiKültür-Sanat

Cem Yılmaz, çizimlerini NFT olarak satmaya başladı!

Son dönemde NFT satışları sürekli gündemde. Cem Yılmaz NFT ile kendi çizimlerini satmaya başlamasıyla NFT tekrar gündemimize girdi. Ünlü komedyen Cem Yılmaz, bu kez uçak almasıyla değil, kendi yaptığı çizimlerini NFT olarak OpenSea üzerinde satmaya başlamasıyla gündeme geldi!

Opensea hesabı açan Cem Yılmaz, şimdilik 4 farklı çizimini satıyor! Cem Yılmaz’ın çizimlerini almak isteyenler WETH temelli teklif verebiliyor. Çizimler 6 gün boyunca OpenSea’da bulunacak. Cem Yılmaz eski bir karikatürist olduğu için çok başarılı işlere imza atıyor.

NFT NEDİR?

NFT (İng.non-fungible token), dijital bir varlığın benzersiz olduğunu ve bu nedenle birbirinin yerine geçemeyeceğini onaylayan, blok zinciri adı verilen bir dijital defterde depolanan veri birimidir.[1] NFT’ler fotoğraflar, videolar, ses ve diğer dijital dosya türleri gibi öğeleri temsil etmek için kullanılabilir. Ancak, orijinal dosyanın herhangi bir kopyasına erişim, NFT’nin alıcısı ile sınırlı değildir. Bu dijital öğelerin kopyaları herkesin edinmesi için mevcutken, NFT’ler, sahibine telif hakkından ayrı bir sahiplik kanıtı sağlamak için blok zincirlerinde izlenir.

NFT (Non-Fungible Token) Nedir? Nasıl NFT Satışı Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

four × four =

%d blogcu bunu beğendi: