Kültür-Sanat

Sony’nin Playstation oyunu Days Gone film oluyor!

Days Gone filmi gerçek oluyor. Yeni iddialara göre Sony Pictures, Days Gone filmi için yapımcı ve oyuncu ekibiyle görüşüyor.

Sony, PlayStation’a özel oyunlarını beyaz perdeye getirmeye devam ediyor. Ortaya çıkan yeni bir bilgiye göre Sony Pictures, Bend Studios tarafından geliştirilen ve 2019’da PS4 için sunulan Days Gone filmine yeşil ışık yaktı. 

Days Gone filmi konusu ve vizyon tarihi belli mi?

Deadline tarafından hazırlanan yeni rapora göre, önce PlayStation 4 ve ardından PC için sunulan hayatta kalma oyunu Days gone film oluyor. Sony Pictures’un birkaç aktör ile görüşmeye başladığı ifade edildi. Bu isimler arasında Outlander’daki Jamie Fraser rolüyle tanıdığımız Sam Heughan da var.

days-gone-8-milyon-kopya-satti

İddiaya göre Sony, Sam Heughan’i filmin başrolünde (Deacon St. John rolünde) görmek istiyor. İlginç şekilde, oyuncunun yüz hatları Days Gone karakterine çok benziyor, bu yüzden rol için oldukça uygun olduğunu söyleyebiliriz.

Days Gone filminin senaryosu X-Men: First Class ve Texas Chainsaw Massacre gibi yapımlardan tanıdığımız Oscar adayı Sheldon Turner’a ait olacak. Senarist Turner, filmin yapımcılığını Jennifer Klein ile birlikte yürütecek.

Zombi benzeri yaratıklar tarafından istila edilmiş bir dünyada geçen Days Gone, genel olarak olumlu eleştiriler aldı. Ancak oyun endüstrisinin tanınmış ismi Jason Schreier, Days Gone 2’nin Sony tarafından reddedildiğini iddia etti. Oyunun baş sorumluları Jeff Ross ve John Garvin ise PlayStation Studios’tan ayrıldı.

Bugüne kadar beyaz perdeye aktarılan PlayStation oyunları arasında Uncharted ve Gran Turismo (2023) gibi yapımlar bulunuyor. Ayrıca Ghost of Tsushima filmi ve The Last of Us dizisi gibi dikkat çeken yeni projelerin de yolda olduğunu hatırlatalım.

The Last of Us dizisinden ilk tanıtım yayınlandı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nineteen + 10 =

%d blogcu bunu beğendi: