Teknoloji

eFootball 2022 için para iadeleri başladı!

Oyun dünyasının sevilen futbol serilerinden PES, kısa süre önce ciddi bir kimlik değişimi yaşayarak yıllardır süregelen geleneksel anlayışından vazgeçtiğini duyurdu. Bu süreçte eFootball adını alan yapım, daha sonra ücretsiz hale getirilerek oyun içi satın alma konseptini benimsedi.

Bu noktada eylül ayında olarak çıkış yapan eFootball, belki de seri özelinde daha önce hiç yaşanmamış hatalarla oyunseverlerin karşısına çıktı. Yapıma çığ gibi büyüyerek gelen tepkilerin ardından Konami tarafından bir özür mesajı yayınlandı ve söz konusu hataların ilerleyen dönemlerde gelecek güncellemelerle çözüleceği açıklandı. Ancak kısa süre önce yapılan yeni bir açıklamaya göre beklenen 1.0.0 güncellemesi de ertelendi, hatta para iadeleri bile başladı.

Ücretsiz eFootball 2022 çıktı!

eFootball 2022 güncellemesi, 2022’ye ertelendi

Bilindiği üzere Konami, eFootball 2022’yi ilk etapta ücretsiz olarak piyasaya sürdü. Bu doğrultuda planlar, yeni güncellemelerle fazlasıyla tepki gören hataların düzeltilmesinin yanı sıra premium paketi satın alan kullanıcılar için oyun içi modlarının gelmesiydi.

Ancak Konami için işler planlandığı gibi gitmedi. Geçtiğimiz haftalarda 0.9.1 gibi sürümünün ertelenmesiyle beklenen yeni güncellemeler için de adeta domino taşı etkisi oluştu. Bu noktada mobil cihazlar için destek ve yeni oyun modları ile gelmesi beklenen 1.0.0 güncellemesi 2022’ye ertelendi. Buna ek olarak oyunun premium paketi satıştan kaldırıldı ve söz konusu paketi daha önce satın alanlar için para iadeleri başladı.

efootball 2022

Konami ise konu ile ilgili bir açıklama yayınlayarak şu ifadeleri kullandı:

“Kullanıcılarımızın beklentilerini karşılayacak kalitede ürünü teslim etmek için daha fazla zamana ihtiyaç olduğu sonucuna vardık ve güncellemenin çıkış tarihini ertelemeye karar verdik.”

Açıklamada 1.0.0 güncellemesinin tam çıkış tarihi ile ilgili net bir açıklamaya yer verilmedi. Ancak şu an için muhtemel tarih 2022’nin ilkbahar ayları olarak görünüyor.

Bunun yanı sıra geçtiğimiz haftalarda ertelendiği duyurulan 0.9.1 güncellemesi oyunseverlerin beğenisine sunulacak. Bu güncelleme, bütün platformlarda oyun içi hataları ciddi ölçüde çözecek.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? eFootball 2022, ileride yayınlanacak yeni güncellemelerle oyuncuların gözündeki kötü imajını bir nebze olsun değiştirebilir mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 × three =

%d blogcu bunu beğendi: