Teknoloji

Frame io, Adobe tarafıdan satın alındı

Adobe, medya ve eğlence şirketlerinde, ajanslarda ve global markalarda bir milyondan fazla kullanıcısı olan bulut tabanlı bir video iş birliği platformu Frame.io satın almak için anlaşma imzaladı.

Adobe, anlaşmaya yaklaşık 1.275 milyar dolar değer biçerken, anlaşmanın Adobe’un 2021 mali yılının dördüncü çeyreğinde kapanması bekleniyor.

Adobe, Frame.io’nun satın alınmasıyla, ekiplerin Adobe Premiere Pro, Adobe Photoshop, Adobe Illustrator ve diğer Adobe Creative Cloud uygulamalarında iş birliği yapmasını kolaylaştıracağını söyledi.

2014 yılında post prodüksiyon şirketi sahibi Emery Wells ve teknoloji uzmanı John Traver tarafından New York’ta kuruldu. kurulan. Film yapımcılarının günlük yaşamlarında karşılaştıkları iş akışı zorluklarını çözmek için hayata geçirildi.

Facebook Horizon Workrooms: Dijital Çalışma Ofisi

Frame.io, genellikle zaman alan düzenlemeleri ve görüntüleri inceleme sürecini alıyor ve bunları eş zamansız ve web’de Google Workspace stilinde düzenliyor. Kullanıcılar platformu, şirketin bulut tabanlı yazılımını kullanarak görüntüleri depolamak, görüntülemek ve yalnızca bir bağlantı paylaşarak düzenlemeler hakkında geri bildirim bırakmak için kullanabiliyor. Frame.io ayrıca Adobe’un Premiere Pro, Apple’ın Final Cut Pro ve Avid Media Composer gibi popüler video düzenleme yazılımlarıyla entegrasyonlar sunuyor.

Özetle platformu, günlükler, senaryolar, storyboard’lar, devam eden çalışmalar ve daha fazlası dahil. Medya varlıklarını merkezileştirerek yaratıcı profesyonellerin video oluşturma sürecini kolaylaştırmasına yardımcı oluyor. Aynı zamanda doğru geri bildirim ve yorumlar ve ek açıklamalara izin veriyor.

Bugüne kadar 90 milyon dolar yatırım alan, Adobe’un anlaşması kapanana kadar bağımsız olarak çalışacak. Ardından şirketin kurucuları Frame.io CEO’su Emery Wells ve kurucu ortağı John Traver Adobe’a katılacak. Adobe, Wells’in Frame.io ekibine liderlik etmeye devam edeceğini söylüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

15 + 19 =

%d blogcu bunu beğendi: