Teknoloji

Microsoft Gözünü Discord’a Dikti

Microsoft gözünü Discord’a dikti. Discord’u satın almak istiyorlar. Bu iddia VentureBeat’e ait ve iddiaya göre 10 milyar dolardan fazla rakamı Discord için gözden çıkardılar.

Günümüzde günden güne popülerliği artan görüntülü ve sesli mesajlaşma uygulamalarından biri olan Discord özellikle oyuncular tarafından sık sık kullanılan bir platform. Popülaritesi pandemiyle bir artan Discord söylentilere göre Microsoft, Discord’u 10 milyar dolardan fazla bir fiyata satın almak için görüşmeler yapıyor.

Discord’un potansiyel alıcılarla görüştüğünü ve Microsoft’un da bunlardan biri olduğunu söyledi. Tüm bunlar, Discord’un aralık ayında 100 milyar dolar almasından ve kullanıcı sayısını 140 milyonun üzerine çıkarmasından sonra gerçekleşti. Microsoft ve Discord temsilcileri ise henüz konuyla ilgili bir yorum yapmadı.

Microsoft Gözünü Discord'a Dikti.

Epic Games ve Amazon ile de Görüşmeler Yaptılar

Microsoft Gözünü Discord’a Dikti. Discord, konuya aşina olan iki kişiye göre geçmişte Epic Games ve Amazon ile de görüşmeler yaptı. Ancak bunlardan herhangi bir sonuç çıkmadı. Bu nedenle, olası bir Microsoft satın alması heyecan verici görünse de son söz Discord CEO’su Jason Citron‘da olacak. Kaynaklardan birinin, Discord’un başka bir şirkete satılmaktan çok halka arzı tercih ettiğini belirtti. 

Discord Nedir?

Discord, video oyunu oynayan oyuncular için geliştirilen sesli-yazılı iletişim programı. 21 Temmuz 2019 itibarıyla 250 milyondan fazla kullanıcısı vardır. Discord Windows, macOS, Linux, iOS, Android ve Web tarayıcısı üzerinde çalışabilmektedir.

Oluşturulan Discord sunucularında yeni ses veya metin kanalları açılabilmektedir. Bu sayede çok fazla üyesi olan sunucularda insanlar farklı kanallarda konuşup tek bir kanala göre daha az yoğunluk sağlayabilmektedirler.

San Francisco merkezli Discord, oyuncuların video, ses ve metin yoluyla iletişim kurmasını sağlayan ücretsiz hizmetiyle tanınıyor. Discord, aylık 140 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip olsa da hala bir büyüme aşamasında diyebiliriz. Yine de Wall Street Journal, bu yılın başında paylaştığı bir haberde Discord’un gelirlerini açıklamıştı. Buna göre 2019’da 45 milyon dolar gelir elde eden platformun 2020 yılındaki gelirleri 130 milyon dolara ulaştı. Bu sayılar güzel gibi görünse de Discord henüz istediğini elde edemediğini açıkladı. 

Microsoft, Pinterest’in de Peşinde

Microsoft, son dönemde teknoloji satın almalarına gözünü dikmiş durumda. Zira şirketin, son olarak Pinterest’i 51 milyar dolar karşılığında satın almayı planladığı bilgisi paylaşılmış, ancak böyle bir anlaşmanın şu an için geçerli olmadığı belirtilmişti. 

Pinek’in Discord Sunucusuna bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nasıl Influencer Olunur: Influencer Olun Para Kazanın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

four × 2 =

%d blogcu bunu beğendi: