Kadın & Moda

Temiz Bir Cilt Nasıl Elde Edilir ve Nasıl Korunur

Temiz bir cilt nasıl elde edilir ve nasıl korunur? Yüz ve vücuttaki lekeler çoğu insan için ortak bir sorundur. Ve güzel, berrak bir cilt günümüzde oldukça nadirdir.

Öncelikle, bazen cildiniz çıldırıyorsa ve lekeler ve sivilcelerden etkileniyorsanız, sorun olmadığını söylemek istiyorum.

Her kadın hayatında en az bir kez bu durumla karşı karşıya kalacaktır: hormon dengesizliği, kirlilik, antibiyotikler, stres ve diğer gözenekleri tıkayan saldırganlar arasında, bu olabilir ve yalnız değilsiniz.

Kötü cilt hiçbir şekilde teslim olunacak bir şey değildir; çözümler mevcuttur, ancak cildinizi tekrar yoluna sokmak için birkaç yaşam tarzı değişikliği gerektirir.

Cildi temiz tutmak ve kırılmaları, lekeleri ve renk değişikliğini önlemek, bakteri ve yağı minimumda tutmak için cildinize özen göstermeyi gerektirir.

Bu yüzden bugün sizlerle, temiz bir cilde nasıl kavuşulacağına ve korunacağına dair en iyi ipuçlarımı paylaşmak istiyorum.

temiz cilt bakımı korunması

Temiz ve Kusursuz Bir Cilt İçin 5 İpucu

Temiz bir cilt nasıl elde edilir ve nasıl korunur?

1. Temiz Cilt İçin Temiz Diyet

Diyetin sivilce ve lekelerde nasıl önemli bir rol oynadığını tekrarlamakdan zarar vermez. İşlenmiş ve sağlıksız yiyecekleri, şekeri ve süt ürünlerini azalttığınız da  cilt  büyük bir farklılık yaratır.

Bilim adamları, kan şekeri seviyelerinizin yükselmesine neden olan bazı yiyeceklerin vücudunuzun insülin seviyelerini yükselttiğini, bunun da gözeneklerinizi tıkayan ve lekeler oluşturan bir reaksiyona neden olduğunu bulmuşlardır. Deneyimlerime göre, süt alımını azaltmak cildimde büyük bir fark yarattı. Bununla birlikte, diğer insanlar için şeker veya kızarmış yiyecekler (kızarmış tavuk veya patates kızartması gibi) sivilcelere neden olabilir. Diyet tetikleyicilerinizin ne olabileceğinden emin değilseniz, yeni sivilcelerin ne zaman ortaya çıktığını görmek için bir yemek günlüğü tutmak yardımcı olabilir.

2. Daha Fazla Uyuyun

temiz cilt bakımı korunması

Yaşam tarzı da büyük bir fark yaratabilir. Kaç yaşında olursanız olun veya sivilceniz ne kadar şiddetli olursa olsun, her zaman daha fazla uyumayı tavsiye ederim.

Uyuduğunuzda cilt yenilenme adı verilen bir süreçle kendini yenilemeye çalışır. Ve uykusuzluk, yorgun görünümlü bir cilde, koyu halkalara, kabarık göz altı torbalarına ve hatta bazen çatlaklara neden olabilir.

Bilim adamları, yeterli uyku eksikliğinin sivilce çıkmasına neden olabileceğine inanıyor çünkü uyku eksikliği,artan stres seviyelerine neden oluyor.

İyi bir gece uykusundan sonra ve hatta 30 dakika kestikten sonra cildimin nasıl daha dolgun göründüğüne hep şaşırmışımdır.

Osmanlı Gerdek Vergisi

Herkesin geceleri en az 7-8 saat uykuya ihtiyacı vardır. Ve benim gibi bazı insanların daha fazlasına ihtiyacı var: En az 9 ila 10 saat uykuya ihtiyacım var. Bu yüzden telefonunuzu veya televizyonunuzu normalden bir saat önce kapatın, köpük banyosu yapın, bir mum yakın ve yatmadan önce güzel bir kitap okuyun. Cildin yaptığına çok sevinecek!

3. Temiz Bir Güzellik Rutinine Geçin

Pek çok geleneksel leke ürünü, hepsi cildinizi tahriş edebilecek benzoil peroksit, parabenler, alkol, petrol bazlı bileşenler, yapay boyalar ve kokular kullanır.

Kusurlu ürünlere neden bu kadar sık ​​yapay koku eklendiğini hala anlamıyorum! Oysa bu bileşen daha fazla iltihap ve tahrişe yol açabilir.

Cildi kötüleştiren herhangi bir şeyin çatlaklara katkıda bulunduğunu unutmayın. Alfa ve beta hidroksi asitlerden doğal killere kadar birçok leke önleyici bileşen, aşırı kullanıldığında cildi kurutabilir ve rahatsız edebilir.

Bu ürünleri kullanarak cildin koruyucu bariyerini kaldırabilir ve bu da işleri daha da kötüleştirebilir. Karmaşık cilt bakımı rutinlerinden de kaçının.

Bazı insanlar her gün yüzlerine uygulamak için tam bir ürün cephaneliğine sahiptir, ancak çok fazla ürün aslında ters etki yaratabilir. Benzoil peroksit içeren sivilceyle savaşan bir temizleyici kullanıyorsanız, fiziksel bir soyucu da kullanmanıza gerek yoktur. Kimyasal bileşenler ölü deri hücrelerini çözer ve aşırı pul pul dökülme cildi tahriş edebilir ve kötü sonuçlara neden olabilir.

4. Araları İyilikle Savaşın

cilt bakımı

Mantığın tersine, sorunlu cildi temizlemenin en iyi yolu, ona olabildiğince nazik davranmaktır. Sert kurutucu maddeler, benzoil peroksit gibi yüksek konsantrasyonlu güçlü tedaviler veya yoğun ovma cildinizi kötüleştirebilir. Çok sert maddeler kullanmak, sivilceyi tedavi etmek için tasarlanmış olanlar bile işleri daha da kötüleştirebilir; daha kuru, tahriş olmuş ve pembe cilt ile birlikte akne.

Sert kurutucu , daha fazla çatlama için ideal bir üreme alanı oluşturabilir ve ayrıca cildin bariyer işlevini tehlikeye atabilir ve yaşlanmanın gözle görülür belirtilerini hızlandıran kuruluğa neden olabilir. Cildi kurutmayan ürünler kullanın!

Akne ve çatlaklar olduğunda hidrasyonun çok önemli olduğunu unutmayın. Aslında, cilt zaten iltihaplıdır ve cildinizin kuruması daha fazla iltihaplanmaya neden olabilir. Böylece mevcut sivilce sonuçta daha kötü görünebilir!

5. Tutarlı Olun, Sabırlı Olun

Temiz Bir Cilt Nasıl Elde Edilir ve Nasıl Korunur

Harika bir cilt istiyorsanız, her gün ona özen gösterin; ara sıra bakım işe yaramaz. Ve en önemlisi: bir gecede mucize beklemeyin. Herhangi bir formül veya bileşenin ötesinde, sonunda cildinizi değiştirecek olan rutindir. Herhangi bir rejime başladıktan sonra en az altı hafta bekleyin.

İhtiyacınız olursa profesyonel yardım alın (dermatolog, estetisyen), ancak tutarlılık ve kalıcılık çok önemlidir. Rutininizdeki her adım için kil, odun kömürü, salisilik asit, C vitamini ve çinko ile yapılan toksik olmayan formüllere sahip ürünleri seçin. Ve onlara çalışmaları için zaman tanıyın! Ve bir kez yaptıktan sonra , cildiniz daha iyi görünene kadar tutarlı bir şekilde tedaviye devam edin.

Pinek.net cilt bakım içerik serisi devamı için sosyal medya hesabımızı takibe alın. Ve ayrıca ,Cilt bakımı ile ilgili daha fazla bilgi almak için pivoineblog_ instagram hesabını da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eleven + 14 =

%d blogcu bunu beğendi: