Kültür-Sanat

Netflix canlı yayın içeriklerinin ilki belli oldu! Chris Rock ve keçi!

Dünyanın en büyük video platformlarından olan Netflix canlı yayın konusunda ilk planlamaları gerçekleştirmiş durumda.

Geçtiğimiz aylarda Netflix canlı yayın tarafına da ciddi şekilde adım atmak istiyor haberi gündemde ses getirmişti. Firmanın ilk aşamada özellikle komedi şovları olmak üzere birçok farklı içeriği canlı olarak yayınlamak istediği aktarılmıştı. Canlı yayınlar ile daha fazla kişiye ulaşma şansı olduğu ve bunda başarı olacağı düşünülen şirketin, bu konudaki ilk somut planları kısa süre önce resmi olarak ortaya çıkarıldı.

Yapılan açıklamaya göre firmanın ilk canlı içeriği, daha önce aktarıldığı gibi komedi odaklı olacak. 2023’ün başında Chris Rock‘ın oluşturduğu bir stand-up gösterisi canlı olarak ekranlara getirilecek. Bu küresel olarak yayınlanacak ve sadece aboneler tarafından izlenebilecek canlı gösteri hakkında bir açıklama yapan Netflix Stand-up ve Komedi Formatlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Robbie Praw, “Chris Rock bizim neslimizin en ikonik ve önemli komedi seslerinden birisi” dedi ve ekledi: “Tüm dünyanın canlı bir Chris Rock komedi etkinliğini deneyimleyebilecek ve Netflix tarihinin bir parçası olabilecek olmasından heyecan duyuyoruz. Bu unutulmaz bir an olacak ve Chris’in bu meşaleyi taşımasından büyük onur duyuyoruz.”

Netflix Canlı Yayın İçerikleri Ne Zaman Geliyor?

Netflix canlı yayın içeriklerinin ilki belli oldu! Chris Rock ve keçi!
∗Şirketten konuda paylaşılan içerisinde Chris Rock’ın bir keçi ile yan yana yer aldığı görsel.

Netflix bundan önce, Gears Of War adlı oyunu diziye dönüştüreceği iddiaları ile gündeme gelmişti. Bu konuda Netflix direkt olarak şunları aktarmıştı: “Bugün, büyük ilgi gören Gears Of War oyununun piyasaya sürülüşünün 16. yıl dönümü. Netflix, orijinal video oyununun 2006 yılındaki piyasaya sürülüşünün 16. yıl dönümünde The Coalition ortaklığıyla Gears of War evrenini uyarlayacağını açıkladı. Netflix, efsane video oyununu ilk olarak uzun metrajlı bir filme, ardından da yetişkinlere yönelik animasyon diziye uyarlayacak. Daha sonra bu evrenden başka hikâyeler de ekrana taşınabilir.“

Netflix’in yeni yerli yapımı dizisi Sıcak Kafa dizisinden fragman geldi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

twenty − 3 =

%d blogcu bunu beğendi: