Kültür-Sanat

Netflix, Grendel Çizgi Romanını Uyarlayacak

Netflix, Grendel isimli bir çizgi romanı ekranlara taşımaya hazırlanıyor. Bu çizgi roman, 1980’lerden bu yana devam eden bir çizgi roman serisi.

Netflix, çizgi romandan uyarlanacak bir dizi için onay verdi. Dark Horse Comics‘in uzun bir süredir yayınlanan Grendel çizgi romanı platforma dizi olarak gelecek. Platform daha önce birçok çizgi romanı dizi olarak seyirciyle buluşturdu. 1982 yılından beridir yayınlanan Grendel serisi Netflix ile birlikte ekranlara taşınıyor.

Netflix, Yılmaz Erdoğan ve Ahmet Mümtaz Taylan’ın Yer Aldığı “Kin”in Fragmanını Yayınladı!

Grendel’in Netflix’e ne zaman geleceği belli değil

Netflix, Grendel’i 8 bölümlük bir dizi yapmayı amaçlıyor. Abubakr Ali, Grendel ana karakteri Hunter Rose’u canlandıracak. Dizide, Brittany Allen, Julian Black Antelope, Kevin Corrigan ve Emma Ho oyuncu kadrosu yer alıyor.

Dizinin giriş satırında şöyle yazıyor: “Matt Wagner‘ın çığır açan çizgi roman serisine dayanan Grendel, yetenekli bir eskrimci, yazar ve suikastçı olan Hunter Rosu’u, kayıp bir aşkın intikamını almak için New York’un yeraltı suç dünyası ile savaşa girerken takip ediyor. Onlara katılabilecekken neden onları yendin ?”

grendel
Abubakr Ali

Andrew Dabb, çizgi roman için yazar ve showrunner (Dizi sorumlusu) olarak görev yapacak. Andrew Dabb, daha önce Supernatural için yazarlık yaptı ve aynı zamanda 12. sezondan itibaren ortak showrunner rolünü üstlendi. Ayrıca Dabb, Netflix’in yakında çıkacak olan Resident Evil dizisinin yazarıdır.

Grendel‘in yaratıcısı Matt Wagner bir basın açıklamasında, “En uzun süredir devam eden bağımsız çizgi roman serilerinden biri olan Grendel destanının sonunda diziye çevrilmesi konusunda daha fazla heyecan duyamazdım. Abubakr Ali’nin Grendel/Hunter Rose karakterine hayat verdiğini görmek beni özellikle heyecanlandırıyor ” dedi.

Dizi için henüz bir çıkış tarihi verilmedi. Netflix’ten resmi bir açıklama beklemek en iyisi.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eighteen − sixteen =

%d blogcu bunu beğendi: