Teknoloji

Netflix Top 10, içerikler için bir web sitesi yaptı!

Dünyanın en büyük video platformlarından olan Netflix, Top 10 içeriklerini daha rahat şekilde göstermek adına yeni site açtı.

Netflix’in en popüler içeriklerini hızlıca görebileceğiniz bir merkez konumunda yer alıyor. Belirli tarihler arasında en çok hangi içeriklerin izlendiğini ve izlenme sayısını gösteren sayfa, güzel bir arayüze sahip ancak henüz Türkçe dil desteğine sahip değil.

Bu yeni internet sitesi için Netflix kendisi direkt olarak şunları aktarıyor:

“”Saçma”. “Zırva”. “Cımbızlanmış”. “Denetimsiz”. Yıllar boyu ölçümlerimiz hakkında pek çok geri bildirim aldık. Bu yüzden bu yaz ölçüm konusunda sil baştan çalışmalara başladık ve bugün “Netflix Top 10” web sitemizi yayınlayacak olmanın heyecanını yaşıyoruz. Bu, Netflix’teki en popüler içeriklerin ülke ve dünya bazında haftalık listelerini içeren yeni bir web sitesi.”

“Yeni “Netflix Top 10” listelerimizi hem orijinal hem de lisanslı içeriklere yönelik olarak her Salı yayınlayacağız. Listeler bir önceki pazartesiden pazara kadar izlenme saatlerine dayalı olarak hazırlanacak. Sitede İngilizce filmler, İngilizce diziler, İngilizce olmayan filmler ve İngilizce olmayan diziler için ayrı ayrı küresel Top 10 listeleri sunulacak. Ayrıca 90’dan fazla ülke için “ülke içi sıralamalar” da yer alacak. Web sitesini şu anda İngilizce ve İspanyolca olarak kullanıma sunduk, ancak gelecek yıl daha fazla dil seçeneği ekleyeceğiz.”

“Haftalık olarak sunulacak bu listeler, geçen sene Netflix’te kullanıma sunduğumuz günlük ülke bazlı Top 10 satırlarına ek niteliğinde. Bu satırlar da artık Top 10 sitemizde olduğu gibi izlenme saatini temel alacak. Yani ister Netflix Top 10 listesine, ister doğrudan hizmetimiz üzerinde içeriklere göz atıyor olun, diğer insanların en çok neleri izlediğini görmek son derece kolay.”

“Gelmiş geçmiş en popüler filmlerimizi ve dizilerimizi de merak ettiğinizi biliyoruz. Son zamanlarda yeni içerikler büyük başarılara imza attığı için, ilk kez geçen ay yayınladığımız, tüm zamanlara ait genel listelerimizi de güncelleyeceğiz. Bu listeler bir içeriğin Netflix’teki yayınlanmasını takip eden ilk 28 günde toplam izlenme saatini temel alıyor.”

Netflix, Don’t Look Up Filminin Fragmanı yayınladı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seventeen + eighteen =

%d blogcu bunu beğendi: