Teknoloji

Pes 2022 Demo Kullanıma Sunuldu

Konami, PES 2022’nin grafiklerini, animasyonlarını ve mekaniklerini şimdiden görme imkanı sunan ilk demo sürümü erişime açtı. Sınırlı süreliğine erişimde olacak olan demo sürümde Avrupa’nın 4 büyük kulübü ile çevrimiçi maçlar yapabiliyorsunuz. Böylelikle Pes 2022 Demo kullanıma sunuldu.

Japon oyun stüdyosu Konami, geçtiğimiz yıl sürpriz bir açıklama gerçekleştirerek yeni bir ‘PES 2021‘ oyunu piyasaya sürmeyeceklerini, bunun yerine daha iyi bir oyun için PES 2022 üzerinde çalışmaya devam edeceklerini PES 2020 için bir sezon güncellemesi yayınlayacaklarını duyurmuştu. 

Konami’nin yeni bir oyun için 2 yıl gibi uzun bir geliştirme sürecine girmesi, PES 2022 ile ilgili beklentilerin fazlasıyla artmasına neden olmuştu. Yaz mevsiminin ortalarına doğru yaklaşmamızla beraber PES 2022 hakkındaki dedikodular daha yüksek sesle dillendirilmeye başlamıştı ki oyunun demo sürümü ortaya çıktı.

Pes 2022 Demo Kullanıma Sunuldu
Valorant Mobile Oyun İçi Görüntüleri! Valorant Mobile Ne Zaman Çıkacak?

Pes 2022 Demo Test Odaklı Olacak!

24 Haziran – 8 Temmuz tarihleri arasında erişime açık olacak demo için herhangi bir şart aranmıyor. PS4, PS5Xbox One, Xbox Series X/S konsollarına sunulan beta sürümü, mağazalarda da yerini aldı. Online Performans Testi adıyla listelenen demoda oyuncular birbirleri ile 1v1 maç yapabilme imkanına sahip olacaklar.

Beta sürümde Juventus, Barcelona, Bayern Münich ve Manchester United takımları yer alıyor. Ayrıca oyun nesiller arası çapraz platform desteğine de sahip. Örneğin PlayStation 4 ve PlayStation 5 oyuncuları aynı anda birbirleri ile karşılaşabilecekler. Test sürecinde olan oyun için Konami de belli başlı uyarılar yaptı.

Pes 2022 Demo Kullanıma Sunuldu

Oyun sırasında çökmelerin yaşanabileceğini aktaran firma, test süreci boyunca da gerektiği durumlarda bakım çalışmalarının yapılabileceğini duyurdu. Dünya genelinde başlayan test sürecinin PC platformuna ne zaman geleceği ile alakalı kesin bir bilgi henüz yer almıyor.

PES 2022 bildiğiniz üzere farklı bir oyun motoru ile piyasaya çıkacak. Konami seri tarihinde ilk kez oyununu üçüncü parti bir motor ile geliştiriyor. Unreal Engine‘den gücünü alacak yapım için beklentiler de oldukça yüksek. Zira Konami, sırf PES 2022 için geçen sene çıkan 2021 sürümünü sadece güncelleme olarak yayınlamıştı.

Teknik açıdan ilk kez açık beta süreci ile görüntülenen oyun köklü değişikliklere sahip olacak gibi gözüküyor. İlk dikkat çeken detaylara göre oyun tamamen farklı bir menü tasarımına sahip olacak. Ayrıca maç ekranına da yeni animasyonlar ve sunum tarzları eklenmiş.

Öte yandan Konami, 21 Temmuz tarihinde yeni bir duyuru daha yapacağını açıkladı. Firmanın bu tarihte genel bir demo yayınlaması ve oyunun çıkış tarihini açıklaması bekleniyor. Bakalım PES 2022 en büyük rakibi FIFA‘yı geride bırakmayı başaracak mı bekleyip göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

20 − 3 =

%d blogcu bunu beğendi: