Kültür-Sanat

Peter Jackson’ın, The Beatles: The Get Back Filminin Fragmanı Yayınlandı!

The Lord of The Rings serisiyle gönülleri kazanan Peter Jackson’ın neredeyse iki senedir üzerinde çalıştığı The Beatles belgeseli The Beatles: The Get Back filminin nihayet bir fragman yayınlandı.

The Beatles’ın on ikinci ve son albümü Let It Be’nin kayıt sürecini anlatan aynı isimli belgeselden artan 55 saatlik görüntülerden bambaşka bir yapım oluşturan Peter Jackson imzalı belgesel; geçtiğimiz sene vizyona girmesi beklenirken pandemiden nasibini almış ve süresiz olarak ertelenmişti. Pandemide boş durmayan Jackson, başta iki saat uzunluğunda olması planlanan belgeselin süresini altı saate çıkarmıştı.

2-31 Ocak 1969 arasında çekilen görüntüler, ağırlıklı olarak Londra’daki Apple Corps çatısındaki kayıtlar ve The Beatles performanslarından oluşuyor. Proje hakkında konuşan Jackson; “Bize verilen 55 saatlik görüntüler ve 140 saatlik ses kayıtları sayesinde The Beatles hayranları, hayalini kurduğu “Fly on the wall” deneyimini yaşatacak. Bu, aynı zaman makinesine binip 1969 yılına ışınlanmak gibi. Belgeseli izlerken oturup yalnızca dört yakın arkadaşın stüdyolarında harika bir iş çıkarmalarına tanıklık edeceğiz.” açıklamasını yapmıştı.

the beatles the get back

Nihayet sona gelinen Peter Jackson imzalı The Beatles: The Get Back belgeseli 2526 ve 27 Kasım tarihlerinde ikişer saatlik üç bölüm halinde Disney+ üzerinden yayınlanacak. Merakla beklediğimiz belgeselden yayınlanan ilk fragmanı aşağı iliştirdik. Buyursunlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

20 + one =

%d blogcu bunu beğendi: