Haberler

The Simpsons, Sedat Peker Videolarını Önceden Tahmin Etti Mi?

Gündemi meşgul eden hemen her gelişmenin ardından, “The Simpsons yine bildi mi?” sorusuyla karşılaşıyoruz. Bu kez organize suç örgütü lideri olmakla suçlanan Sedat Peker’in yayınladığı videolarla ilgili iddialar gündeme geldi. Haber sitelerinde yer alan “The Simpsons, Sedat Peker Videolarını önceden tahmin etti.” iddiasını sizler için araştırdık.

Sedat Peker, The Simpsons’a Montajlanmış

Teyit.org‘a göre, Sedat Peker bahsedilen bölüme sonradan eklenmiş.

Görüntü çizgi dizinin 2005 yılında yayınlanan 17. sezon, “Manatların şenlik ateşi” adlı birinci bölümünden alınmış. The Simpsons karakterlerine benzetilen Sedat Peker figürü, görüntüye sonradan eklenmiş. Bölümün ilgili kısmında, televizyon ekranında Super Bowl skorları yer alıyor.

Bölüm daha önce de Simpson’ların Super Bowl maçının skorunu tahmin ettiği iddiasıyla gündeme gelmişti. Super Bowl Amerika Birleşik Devletleri’nde her yıl düzenlenen Amerikan futbolu liginin şampiyonluk maçı. 

Twitter hesabından da The Simpsons’ın maç skorunu bildiği yönünde paylaşım yapılmıştı.

The Simpsons, Sedat Peker Videolarını Önceden Tahmin Etti Mi?

1989 yılında yayınlanmaya başlayan ve 32 sezonu olan animasyon komedisinin kehanetlerine ilişkin daha önce de çok sayıda iddia ortaya atıldı. The Simpsons, bir çok şeyi önceden tahmin etmesiyle ünlü bir çizgi dizi olsa da, ortaya atılan bir çok iddia asılsız çıkmıştı.

Google İlk Mağazasını Açtı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 + 12 =

%d blogcu bunu beğendi: