TeknolojiHaberlerKültür-Sanat

Türkiye’nin İlk Instagram Dizisi ‘Gün On4’ Bu Akşam Yayınlanıyor

Türkiye’nin İlk Instagram Dizisi ‘Gün On4’ Bu Akşam Yayınlanıyor

Gün geçtikçe ve teknolojinin gelişim hızı artmaya başladıkça dizi ve film platformlarının yerini muhtelif sosyal medya uygulamaları alıyor. Türkiye de toplumsal medya üzerinden dizi yayınlanan ülkeler arasına katılıyor ve pandemi periyodunu konu alan Gün On4 dizisi bu akşam Instagram üzerinden gösterim dünyasına başlıyor.

Instagram, özellikle dünyanın içinde bulunduğu koronavirüs salgını sürecinde adeta insanlar için dışarıya oluşturulan bir kapı görevi gördü. Paylaşılan video ve fotoğrafların yanı sıra hikaye ekleme ve canlı yayın yapma özellikleri sayesinde Instagram, herkesin kendine hitap eden yeni şeyler bulmasını sağladı. Çevrimiçi eğitimler, canlı konserler, sanatla alakalı atölyeler bunlardan birkaçı olarak öne çıktı. Şimdi de yeni bir haber geldi ve Gün On4 isminde dizinin Instagram üstünden yayınlanacağı söylendi.

Kısıtlı imkânlara rağmen koronavirüs salgını süresinde yaratıcılığın asla etkilenmediğini gösteren mini dizinin Türkiye’de ilk defa uygulanan bir teknikle çekildiği söylendi. Bu akşam saat 21.00’da ilk kısmı yayınlanacak olan dizi Meraklı Filmler Instagram hesabı üstünden izlenebilecek. Karantina günlerinde dizinin iyi mi yapıldığını merak edenler içinse çekimlerin tamamen evden gerçekleştirildiğini ve toplumsal mesafenin korunduğunu iletebiliriz. Durma noktasına gelen dizi ve film sektörü için bir yeni bir soluk olabileceği yorumları yapılan dizinin pandemik polisiye olarak nitelendirildiğini de ekleyelim.

Türkiye’de ilk  Instagram dizisi yapıldı:

Merak edilen şeylerden kabul edilen dizinin konusuysa koronavirüs teşhisi konan ve hastalığı evinde gördüğü tedaviyle atlatan Komiser Gazanfer ve kadrosunun şüpheli bir intihar olayını incelemeleri üzerine kurulu. Yurt dışından döndüğü için 14 gün karantina altına alınan Komiser Yardımcısı Sevin ile beraber aynı uçakta gezi eden bir yolcu, yerleştirildikleri yurtta intihar ediyor ve olaylar böyle başlıyor.

Ekip, intihar eden bu yolcunun peşinde bıraktığı izleri takip ederek gerçeğe ulaşmaya çalışıyor ve Gün ON4, bizi her biri 8 dakika olan ve 10 bölüm sürecek mini bir maceraya davet ediyor. Dizinin oyuncu kadrosunda Datça, İsviçre ve İstanbul’dan oyuncular bulunurken dizinin müzikleri de Londra’da tamamlanmış. Bu akşam 21.00’da yayına girecek bölümü ve alacağı izleyici yorumlarını hep beraber göreceğiz.

%d blogcu bunu beğendi: