Kültür-Sanat

Ucuz ve reklamlı abonelik sistemi için Netflix, Microsoft ile işbirliğine gidiyor!

Netflix’in çok tartışılan ücretli abonelik sistemi için yeni bir ortaklık kuruldu. Netflix’in seçtiği ortak ise Microsoft oldu. Peki bu yeni ortaklık sonucu bizi neler bekliyor?

Geçtiğimiz aylarla sizlerle paylaştığımız haberimizde Netflix’e reklamlı abonelik paketlerinin gelebileceğinden bahsetmiştik. Netflix, daha ucuz olması beklenen reklamlı abonelik paketleri için çalışmaları hızlandırdı.

Üstelik bu paketler için bugün yeni bir ortaklığa imza atıldı. Netflix’in bu yeni ortaklığı için seçtiği firma ise Microsoft oldu.

Netflix, yeni ortaklıkla birlikte daha fazla seçenek sunmayı planlıyor

Netflix, mayıs ayında daha fazla abone çekmek için daha düşük fiyatlı bir sürüm sunacağını belirtti. Bu duyuru ise şirketin on yıldan fazla süredir ilk abone kaybını bildirmesinin ardından geldi. Bugün yaptığı açıklamada ise akış hizmeti, ‘teknoloji ve satış ortağı’ olarak Microsoft’u seçtiğini açıkladı.

netflix ve microsoft reklamlı abonelik için işbirliğine gidiyor

Netflix’in COO ve Baş Ürün Sorumlusu Greg Peters, Microsoft’un katılımıyla ilgili açıklama yaptı. “Microsoft, reklam destekli yeni bir teklif oluşturmak için birlikte çalışırken, tüm reklamcılık ihtiyaçlarımızı destekleme konusunda kanıtlanmış bir yeteneğe sahiptir. Daha da önemlisi, Microsoft, üyelerimiz için güçlü gizlilik korumalarının yanı sıra hem teknoloji hem de satış tarafında zaman içinde yenilik yapma esnekliği sundu. “

Ayrıca Peters, planın etkinliğe hazır hale gelmesinden önce Netflix’in hala birkaç şey üzerinde çalıştığını belirtti. Bu planla birlikte amaç, abonelere daha fazla seçenek ve reklamverenler için daha iyi bir televizyon markası deneyimi sunmak olduğunu söyledi.

Microsoft CEO’su Satya Nadella, şirketin yeni teklifte, Netflix’in teknoloji ve satış ortağı olarak adlandırılmaktan heyecan duyduğunu belirtti. Bunun yanı sıra ‘Netflix ve Microsoft için büyük bir gün’ şeklinde niteledi.

Bu açıklamada Netflix’in yeni planına dair herhangi bir bilgi yer almıyor. Ancak, iddialara göre mevcut temel, standart ve premium planların yanında var olacağı. Ayrıca reklam destekli planın, temel plandan daha ucuz olacağı iddialar arasında yer alıyor.

Netflix, dizi ve filmleri neden kaldırıyor? Netflix kullanmayı bırakmak için 6 neden?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

16 − ten =

%d blogcu bunu beğendi: