Teknoloji

Xiaomi Tv Mi Stick 4K tanıtıldı! İşte fiyatı ve özellikleri!

4K çözünürlük sunan TV aparatı Xiaomi TV Mi Stick 4K tanıtıldı. Her TV’yi akıllı hale getiren ürün sonunda çözünürlüğü artırdı.

Xiaomi Mi TV Stick, halen bilmeyenler için Xiaomi’nin her televizyonu Android akıllı televizyon haline getiren bir ürün. İşte bunu yenisi geldi ve dediğimiz gibi çözünürlük 4K seviyesine çıktı. Tasarımsal olarak ilk sürümden farklı görünmeyen yeni Xiaomi TV Mi Stick 4K, 10-bit renk destekli 4K/60 FPS video oynatmaya tam destek veriyor.

AV1, AVS2 (4K/ 30 FPS), H.264, H.265 ve VP9 P-2 kodek desteklerini taşıyan ürün, buna ek olarak Dolby Atmos, Dolby Vision, DTS HD, HDR10, HDR10+ ve HLG desteklerini de beraberinde getiriyor.

Xiaomi, elektrikli otomobil üretecek! İşte otomobilin çıkış tarihi!

Bu desteklerden yararlanmak adına TV Stick’in adı geçen teknolojilere sahip televizyonlar ile kullanılması gerekiyor. Gücünü Amlogic S905Y işlemci ve Mali-G31 MP2 GPU‘dan alan model, yukarıda gördüğünüz kumanda ile yönetilebiliyor.

Xiaomi TV Stick 4K’nın temelinde yazılımsal olarak Android 11 işletim sistemi yer alıyor. 2 GB RAM + 8 GB dahili depolamaya sahip ürün için henüz net fiyat verilmiş değil. Ancak tahminler 40 ila 50 dolar seviyesinde yapılıyor. Bu cihaz ileride Türkiye’de de satılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 × 1 =

%d blogcu bunu beğendi: