Teknoloji

Apple, ucuz iPhone 12 Pro satmaya başladı!

Apple, yurt dışında 110 dolardan 180 dolara kadar indirimli fiyatlarla yenilenmiş iPhone 12 ve iPhone 12 Pro satışına başladı. Almanya, ABD, Kanada, İngiltere gibi birçok ülkede Apple, Yenilenmiş (Refurbished) iPhone, Mac, iPad, aksesuar vb. ürünler satıyor. Yenilenmiş cihazlar, orijinallerine göre çok daha uygun fiyatlı olduğundan, özellikle bütçesi kısıtlı olan insanlar tarafından sıkça tercih ediliyorlar.

Örnek vermek gerekirse: Apple’ın sitesinde iPhone 11 128GB (Yeşil) modelinin sıfır fiyatı 549 dolarkenyenilenmiş haliyle 469 dolara (80 dolar indirimli) satın alınabiliyor. Aynı durum Apple Watch’tan iPad’e, Apple TV’ye, Apple Pencil gibi aksesuarlara kadar çoğu üründe de geçerli.

Yenilenmiş iPhone 12 Pro, 180 dolara kadar ucuzluyor

Apple, sertifikalı yenilenmiş ürün satışı yaptığı çevrim içi mağazasına iPhone 12 ve iPhone 12 Pro modellerini de ekledi. Teknoloji devi, yenilenmiş telefon satın alan müşterilere satış politikası gereği bir yıllık sınırlı garanti, iade şansı ve yeni pil hakkı tanıyor.

yenilenmiş iphone 12 pro
Apple, yenilenmiş iPhone 12 Pro satıyor.

Apple’ın açıklamasına göre bu cihazlar tam bir işlevsellik testinden geçiyor, pili ve dış kaplaması yenileniyor ve gerekirse orijinal parça değişimi de yapılıyor. Ek olarak orijinal iOS işletim sistemi de yükleniyor, gerekli temizliği gerçekleştiriliyor ve son olarak tüm aksesuarlarıyla birlikte paketlenerek müşteriye ulaştırılıyor.

Şirket, yenilenmiş ürünlerin nasıl bir süreçten geçtiğini şöyle açıkladı:

Apple Sertifikalı Yenilenmiş Ürünler, yeni Apple ürünleriyle aynı standartları karşılaması için gerekli tam testlerin de yapıldığı titiz bir yenileme sürecini tamamlar. Tamamen temizlenmiş ve incelenmiş orijinal Apple yedek parçalarına sahip “yeni gibi” bir cihazınız olur.

Yenilenmiş iPhone 12 64GB modeli 110 dolar, 128GB ise 120 dolar ucuza satın alınabilirken; iPhone 12 Pro 128GB’lık model 140 dolar, 256 GB’lık 150 dolar, 512GB’lık ise 180 dolar ucuza alınabiliyor. Apple maalesef Türkiye’de yenilenmiş ürün satmıyor. Ancak ülkemizde bu yasal olduğundan, çok yakında başlayabilir.

Apple Event geride kaldı! İşte yeni iPhone, yeni Apple işlemcisi ve yeni iPad! #AppleEvent

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

one × two =

%d blogcu bunu beğendi: