GTA 6 için sevindiren çıkış tarihi gelişmesi…


0

GTA 6 ne zaman çıkacak sorusu hala yanıt ararken, yavaş yavaş bu konuda sızıntılar ortaya çıkmaya başladı. Bu kez ortaya çıkan ise bir sızıntı değil de doğrudan firma tarafından gelen bir ipucu diyebiliriz. Bir çok kez ertelenen çıkış tarihinden sonra firma kolları sıvadı.

Oyun dünyasında adeta bir kült haline gelmiş GTA serisi, sevenleri tarafından merakla bekleniyor. Daha önce birçok sızıntıya maruz kalmış oyunun piyasaya çıkış tarihine ilişkin bilinmezlik ortamı sürüyor. Rockstar’ın ana şirketi Take-Two, yıllık kazanç raporunu açıklarken oyuna dair önemli bir ipucu verdi.

Rockstar’ın GTA 6’yı neden çıkartmadığı belli oldu! GTA 5 bir rekor daha kırdı!

GTA 6, 2024 yılında gelecek gibi…

Take-Two Interactive, kısa süre önce yeni yıllık kazanç raporunu yayınladı. Yıllık kazanç raporuna göre önümüzdeki yıl firma, gelirlerinde çok büyük bir sıçrama planlıyor. Take-Two’nun ifadesiyle önümüzdeki yıl, sektörde yeni standartları belirleyecek çığır açan birkaç oyun piyasaya sürülecek.

Söz konusu Take-Two olunca ve cümlede yer alan “çığır açacak oyun” ifadesini görünce, aklımıza direkt olarak GTA 6 yapımı geliyor. Net olarak GTA 6 yapımı dillendirilmiyor ama bu oyundan 8 milyar dolarlık bir beklenti olduğu vurgulanıyor.

GTA 6

Firmanın bahsettiği dönem 1 Nisan 2024 ile 31 Mart 2025 arasını işaret ediyor. Bir sonraki mali dönem olarak görebileceğimiz bu dönemde belirtilen gelirin elde edilmesi için yeni GTA yapımının 2024 yılında satışa çıkmasını bekleyebiliriz.

Beklenti oyunun 2024 yılı içerisinde satışa çıkması yönünde ve son ipucu da bu durumu destekliyor ama dediğimiz gibi henüz resmi açıklamalar yapılmadı. Resmi açıklamalar ne zaman gelir bu konuda da bilgimiz yok.


Like it? Share with your friends!

0
pinek

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 × 2 =

%d blogcu bunu beğendi: