Youtube, reklam politikasıyla birlikte çıldırtacak!


0

Dünyanın en önemli platformlarından YouTube, reklam konusunda kullanıcılarının çok da hoşuna gitmeyecek bir yol izliyor.

Dünyanın en büyük içerik platformlarından birisi olan YouTube, son yıllarda yakaladığı başarıyla adeta başka bir dünyaya evirildi. İçerik üreticileri için büyük bir gelir kapısı olan platform, kazancını da katlayarak büyüttü. Ancak şirket, son dönemde kullanıcılarını ücretli abonelik hizmetine yönlendirmek için reklam üzerinde tatsız bir politika uyguluyor.

YouTube, akıllı TV’lere 30 saniyelik kesintisiz reklam getiriyor

Birçok içerik platformu gibi YouTube da ücretli abonelik sistemine yönelik yatırımlarını arttırıyor. Ücretsiz katmanda da hizmet veren platform, uzun bir süredir uyguladığı caydırıcı politikalarla kullanıcılarına adeta YouTube Premium abonesi olun mesajı veriyor.

YouTube reklam

YouTube Ads Marketing tarafından paylaşılan bir habere göre göre şirket, akıllı TV’ler üzerindeki reklam politikasını daha da acımasız hale getiriyor. Şirket, reklam süresini ikiye katlıyor. Artık TV’lerde 30 saniye atlamasız reklamlar getiriliyor. Her video için geçerli olmasa da 15 saniye olan en uzun reklam süresi artık iki katına çıkıyor.

YouTube nasıl kuruldu? Nasıl bu kadar büyüdü? İşte kurucuları!
Ücretsiz YouTube video indirme siteleri

YouTube reklam anlayışından kaçınmak isteyenler Premium yolunu tercih ediyor. Birçok kişi ise reklam engelleyici kullanıyor. Şirket, bu durumun farkında. Birçok kullanıcının şikayet ettiği ve aralarında 30 saniyelik geçilmeyen reklamların bulunduğu bu durumda çoğu kullanıcı reklam engelleyicisi kullanıyor. Bugün ise YouTube’un reklam engelleyicilerine izin vermediği fark edildi.

YouTube reklam

YouTube, reklam engelleyicilerine izin vermeyerek yaptığı bu deneyde çokça tepki çekse de şirket yöntemden vazgeçmeyecek gibi görünüyor. Şirketin politikasına göre kullanıcılar ya reklam izleyecek ya da ödeme yapıp Premium abonelik seçeneğini satın alacak. Gelecekte bu durumun etkilerini daha net görebiliriz.


Like it? Share with your friends!

0
pinek

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 − eight =

%d blogcu bunu beğendi: